Yükleniyor...

SBI Holding, Rusya’daki Faaliyetlerini Durduracak

Finans devi SBI Holding, Rusya'daki kripto faaliyetlerini durduracağını ve olası ABD yaptırımlarının bölgedeki karışıklığı artıracağını söyledi.

SBI Holding Rusyadaki Faaliyetlerini Durduracak

Finans devi SBI Holding, Rusya’daki kripto faaliyetlerini durduracağını ve olası ABD yaptırımlarının bölgedeki karışıklığı artıracağını söyledi.

SBI Holdings, Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş başladıktan kısa bir süre sonra Sibirya’da madenciliği askıya almıştı. Bu, şirketin kripto varlık işine bir ön vergi bildirmesine katkıda bulundu. Şirket, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali Sibirya’daki madencilik faaliyetleri üzerinde belirsizlik yaratırken kriptonun küresel piyasadaki olumsuz havanın madenciliği daha az karlı hale getirdiğini belirtti.

SBI Holding’in Rusya’dan Ne Zaman Çekileceği Belirsiz

Şirketin finans direktörü Hideyuki Katsuchi, kriptonun küresel piyasadaki olumsuz havası nedeniyle makine satma ve geri çekilme planları olduğunu duyurdu. Şirket sözcüsü, SBI’nin Sibirya’dan çekilmeyi ne zaman tamamlayacağına henüz karar vermediğini söyledi.

Nisan ayında ABD Hazine Bakanlığı, İsviçre merkezli kripto madenciliği şirketi BitRiver‘a Rusya’daki operasyonları üzerinden endüstrinin en büyük veri merkezi hizmet sağlayıcılarından birini hedef alan yaptırımlar uygulamıştı. Yaptırımların ortaya çıkardığı belirsiz ortamın ardından SBI Holding, Rusya’daki kripto faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Şirketin Rusya’da başka bir kripto işi bulunmayacak, ancak Moskova merkezli ticari bankacılık birimi olan SBI Bank LLC’nin işletilmeye devam edilmesi planlanıyor.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner