Yükleniyor...

SCB, Bitkub’u Satın Alma Planını İptal Etti

SCB, 500 milyon dolar değerindeki kripto borsası Bitkub satın alma anlaşmasından çekildiğini duyurdu.

SCB Bitkubu Satin Alma Planini Iptal Etti

SCB, 500 milyon dolar değerindeki kripto borsası Bitkub satın alma anlaşmasından çekildiğini duyurdu.

İki şirket anlaşmalarını Ocak ayına kadar tamamlamayı hedeflemişti, ancak son aylarda her iki tarafın sessiz kalması, SCB’nin satın alma fiyatını düşürmek için Bitkub‘un düzenleyici sıkıntılarını kullandığı yönünde spekülasyonlara yol açtı.

SCB, 500 Milyon Dolarlık Bitkub Satın Almasını Feshetti

Siam Commercial Bank‘ın ana şirketi olan SCB X, Bitkub hisselerinin yüzde 51’ini 17.8 milyar baht (496 milyon dolar) karşılığında satın alacaktı. Ancak SCB, Bitkub’un son aylarda karşılaştığı düzenleyici eylemi gerekçe göstererek Perşembe günü anlaşmanın feshedildiğini Tayland Menkul Kıymetler Borsası’na bildirdi.

Anlaşma, SCB’ye Tayland’ın kripto pazarında erken bir liderlik sağlayacaktı. Mayıs ayında Bitkub, SEC’in dijital varlık listeleme kriterlerini ihlal ettiği için para cezasıyla karşı karşıya kalması gibi durumlar anlaşmayı çıkmaza soktu ve satın alma işlemi iptal edildi.

Anlaşmanın iptaliyle birlikte SCB X tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

“Bitkub şu anda Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bu sorunları çözmede zaman çerçevesi açısından belirsiz olan tavsiye ve emirlerine göre çeşitli sorunları çözme sürecindedir. Sonuç olarak, alıcı ve satıcı işlemi sonlandırmayı kabul etti”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner