Yükleniyor...

Schiff: Çin’in Altın Destekli Kripto Parası Bitcoin İçin Kötü Haber

Altını öven ve Bitcoin’e yaptığı eleştirilerle sürekli gündemde kalan Peter Schiff, Çin’in altın destekli kripto parası hakkında açıklamalarda bulundu.

maggie headshot

Altını öven ve Bitcoin’e yaptığı eleştirilerle sürekli gündemde kalan Peter Schiff, Çin’in altın destekli kripto parası hakkında açıklamalarda bulundu. Schiff, öncelikle ünlü Bitcoin boğası Max Keiser’e cevap verdi. Keiser geçtiğimiz günlerde; Çin’in bu adımı sayesinde Bitcoin’in 100 bin dolarak ulaşabileceğini ifade etmişti.

Bitcoin’in kendine özgü bir değeri olmadığı konusundaki fikrini tekrarlayan Schiff ise “Max Keiser’e göre ben; altının Bitcoin’den daha iyi bir para birimi olduğunu düşündüğüm için aptalım. Ayrıca Çin’in altın destekli bir kripto para birimi başlatmak üzere olduğu iddia ediliyor. Bu durum Bitcoin için iyi olmayacak. Altının desteklediği bir kripto para, hiçbir şeyin desteklemediğinden çok daha iyidir!”

Keiser, bu açıklamaya açık bir şekilde yanıt vermedi ve Ekim ayı boyunca sosyal medyada fazla aktif olmadı.

Çin ve Altın Destekli Para

Çin, Facebook’un Libra’sının ardından dijital para birimi çıkarma çabalarını arttırdı. Çin’in altın destekli dijital para girişiminin, ABD doları için tehdit oluşturacağını bunun sonucunda doların değer kaybetmesi ile beraber Bitcoin’in de artması öngörülüyor.

Bu arada Çin’in son zamanlarda Blockchain teknolojisini desteklemesi Bitcoin pazarları üzerinde anında olumlu bir etki yarattı. Bununla birlikte, yerel medya daha sonra vatandaşlara kripto para birimlerine ilişkin tutum değişikliğinin kanıtı olarak bu konuda destek almamalarını tavsiye etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x