Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Schiff: Çin’in Altın Destekli Kripto Parası Bitcoin İçin Kötü Haber

Schiff: Çin’in Altın Destekli Kripto Parası Bitcoin İçin Kötü Haber

ABONE OL:google-news

Altını öven ve Bitcoin’e yaptığı eleştirilerle sürekli gündemde kalan Peter Schiff, Çin’in altın destekli kripto parası hakkında açıklamalarda bulundu. Schiff, öncelikle ünlü Bitcoin boğası Max Keiser’e cevap verdi. Keiser geçtiğimiz günlerde; Çin’in bu adımı sayesinde Bitcoin‘in 100 bin dolarak ulaşabileceğini ifade etmişti.

Bitcoin’in kendine özgü bir değeri olmadığı konusundaki fikrini tekrarlayan Schiff ise “Max Keiser’e göre ben; altının Bitcoin’den daha iyi bir para birimi olduğunu düşündüğüm için aptalım. Ayrıca Çin’in altın destekli bir kripto para birimi başlatmak üzere olduğu iddia ediliyor. Bu durum Bitcoin için iyi olmayacak. Altının desteklediği bir kripto para, hiçbir şeyin desteklemediğinden çok daha iyidir!”

Keiser, bu açıklamaya açık bir şekilde yanıt vermedi ve Ekim ayı boyunca sosyal medyada fazla aktif olmadı.

Çin ve Altın Destekli Para

Çin, Facebook’un Libra’sının ardından dijital para birimi çıkarma çabalarını arttırdı. Çin’in altın destekli dijital para girişiminin, ABD doları için tehdit oluşturacağını bunun sonucunda doların değer kaybetmesi ile beraber Bitcoin’in de artması öngörülüyor.

Bu arada Çin’in son zamanlarda Blockchain teknolojisini desteklemesi Bitcoin pazarları üzerinde anında olumlu bir etki yarattı. Bununla birlikte, yerel medya daha sonra vatandaşlara kripto para birimlerine ilişkin tutum değişikliğinin kanıtı olarak bu konuda destek almamalarını tavsiye etti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar