Yükleniyor...

Schiff’e göre USD Büyük Bir Krizin Eşiğinde

Peter Schiff, mevcut koşulların USD para biriminde çöküşe neden olacağını söyledi.

peter schiff usd dolar scaled

Peter Schiff, mevcut koşulların USD para biriminde çöküşe neden olacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Euro Pacific Capital CEO’su ve ünlü Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, mevcut koşulların yakında USD’nin çökmesi tehdidinde bulunan derin bir krize yol açacağını gösterdiğini tweet’ledi. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise, bu olumsuz olayların Bitcoin’in (BTC) benimsenmesi için faydalı olduğun dile getirdi.

Sahne Dolar Krizi İçin Hazırlanıyor

Peter Schiff, mevcut ekonomik durum ve ABD’deki sivil huzursuzluk hakkında bazı olumsuz düşünceleri paylaşmak için Twitter’ı kullandı.

Ünlü isim USD’nin geleceği konusundaki şüpheciliğini bir kez daha paylaştı. Schiff, şüphelerinin kökenini birçok kez dile getirdi ve bu inançlara sahip olan tek uzman değil. Bu düşünce, Çin’den kaynaklanan ve hızla büyük Avrupa ve Asya ülkelerine yayılan ve karantinaya yol açan pandeminin neden olduğu bu son krizde Fed’in altı trilyon USD’nin üzerinde baskı yapmasından kaynaklanıyor.

Yeni basılan USD’lerin ekonomiye enjekte edilmesinden bahseden Schiff, Fed’in USD taleplerini memnuniyetle yerine getirmesinin ardından sonucun “kimsenin ihtiyaç duymadığı veya istemediği bir ABD doları bolluğu” olduğunu söyledi. Schiff, bu durumdan sonra doların çökebileceğini dile getirdi.

Bitcoin İyileşiyor

Peter Schiff bir Bitcoin eleştirmeni bu nedenle de BTC hakkında olumlu konuşmuyor. Fakat Binance CEO’su Changpeng Zhao, mevcut 2020 krizinin ardından Bitcoin’i olası bir kazanan olarak niteliyor.