Yükleniyor...

Schroders, Dijital Varlıklar İçin Hazırlık Yapıyor

738 milyar dolarlık bir varlığı yöneten Schroders, dijital varlık çalışmaları kapsamında hazırlık yapıyor.

schroders

738 milyar dolarlık bir varlığı yöneten Schroders, dijital varlık çalışmaları kapsamında hazırlık yapıyor. 

Gizli bir süreçten bahsedildiği için isminin açıklanmasını istemeyen anonim bir kaynak, çoğunluğu Standard Chartered Plc‘ye ait olan Zodia Custody Ltd‘nin, Schroders tarafından potansiyel tedarikçiler olarak kısa listeye alındığını söyledi. 

Schroders, 2022 Yılında Forteus’un Azınlık Hissesini Satın Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Londra merkezli firma, geçen yıl Temmuz ayında dijital varlık yöneticisi Forteus’un azınlık hissesini satın alarak sektöre adım attı.

Schroders o dönemde, müşterilerine uygun olduğu durumlarda Forteus’un yeteneklerine erişim sağlamayı planladığını belirtti. Schroders İcra Kurulu Başkanı Peter Harrison anlaşma duyurusunda, blockchain teknolojisinin teknolojik ve finansal inovasyonun yeni bir yönünü temsil ettiğini söyledi. 

Shcroders, Mart ayında yayınlanan son yıllık raporunda, görevden ayrılan yönetici Damon Buffini’nin yerine fintech ve kripto gibi alanlarda deneyime sahip bir yönetim kurulu üyesi aradıklarını açıkladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan şirket sözcüsü: “Blockchain teknolojisinin sahip olabileceği potansiyel dönüştürücü etki göz önüne alındığında, gelişen dijital varlık sınıflarını desteklemek için gerekli olabilecek altyapı anlayışımızı genişletmek istiyoruz” dedi. Kripto saklayıcısını işe alma konusunda yorum yapmayan sözcü, şirketin her zaman farklı alanları araştırdığını söyledi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x