Yükleniyor...

SEC Başkanı Bitcoin ETF’siyle İlgili Konuştu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, CNBC'ye verdiği demeçte komisyonun İlk Para Teklifler'inin (ICO'lar) düzenleyici uyumu konusundaki sıkı duruşlarına kararlılıkla devam edeceklerini yineledi.

ABD SEC Bitcoin ETF

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, CNBC’ye verdiği demeçte komisyonun İlk Para Teklifler’inin (ICO’lar) düzenleyici uyumu konusundaki sıkı duruşlarına kararlılıkla devam edeceklerini yineledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CNBC ile yaptığı röportajda yakın zamanda içinde ICO’lar Paragon ve Airfox ile yapılan icra anlaşmalarından bahseden Clayton, ABD’li tüketicilerle SEC satış kuralları doğrultusunda satışların yapılması gerektiğinin altını çizdi. Clayton, ICO’ların SEC’e kayıt olmadıklarını söyledi.

Hem SEC hem de diğer düzenleyici Emtia Vadeli İşlemleri Ticareti Komisyonu (CFTC) tarafından Bitcoin (BTC) güvenilir olarak kabul edilmezken, çeşitli ICO token’larını bireysel incelemeye tabi tutuyorlar.

Clayton, Bitcoin’in güvenli olmadığını, ancak gördükleri ve iletişim kurdukları birçok ICO’nun açıkça menkul kıymetler olduğu yorumunda bulundu.

Konuşmasına devam eden Clayton, bu yılın kripto para endüstrisini etkileyen diğer konulara değinerek, Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) piyasaya sürülmesine izin verilip verilmeyeceği konusunda bekleyen karara ilişkin üstü kapalı yorum yaptı. Clayton, “Zamanlama ya da ne olduğu hakkında yorum yapmayacağım ama bizim için endişe verici olan bazı konularda net olarak anlaşmaya vardık” yorumunda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde SEC, 2017 yılının ICO’larından yaklaşık 27 milyon dolar toplayan Paragon ve Airfox’e düzenleyicilere kayıtlı olmadan menkul kıymetleri satma suçundan ötürü para cezası kesmiş ve yatırımcılara milyonlarca doları geri ödemesini emretmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x