Anasayfa Bitcoin (BTC) SEC Başkanı Bitcoin ETF'sine İlişkin Konuştu ve Yatırımcı Korumasına Vurgu Yaptı

SEC Başkanı Bitcoin ETF’sine İlişkin Konuştu ve Yatırımcı Korumasına Vurgu Yaptı

SEC başkanı, 14 Mart’ta FOX Business ile yapılan röportajda Bitcoin hakkında konuştu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Yönetim Kurulu Başkanı Jay Clayton, Bitcoin (BTC) Borsa Yatırım Fonunu (ETF) için yatırımcı koruması konusunda hala endişeli.

Bitcoin’e Karşı Değilim

Röportajda, Clayton, Bitcoin’e karşı tarafsız olduğunu iddia ederek varlığa karşı olmadığını söyledi. SEC başkanı, kripto paramiyle ilgili manipülasyon potansiyeliyle ilgilendiğini ve yatırımcının korunmasını güvence altına almak istediğini söyledi:

Şu anda endişe duyduğum şey, temelde işlemin genellikle manipüle edilmediğinin makul bir şekilde gösterilip gösterilmediği. İyi kurallara sahip güvenilir bir yer ve bu yerde gözetim ile rahat hissedebilirsiniz.

Clayton herhangi bir Bitcoin ETF başvurusu hakkında yorum yapmaktan kaçınmasına rağmen bir Bitcoin ETF’sinin SEC kurallarını yerine getirebilecek bir şey olabileceğini ima etti.

Bu teknolojinin oldukça önemli bir söz verdiğini ve bunu zaten gösterdiğini düşünüyorum. Ancak geçmişte sermaye artırımı yaklaşımımızla tutarlı olan yerlerde önemli bir söz veriyor.

Yakın zaman önce SEC, VanEck/SolidX Bitcoin ETF’sini onaylamak veya onaylamamak için geri sayım sürecinin başladığını açıkladı. ABD hükümetinin Ocak ayı sonlarında kapanması nedeniyle ETF başvurusunu geri çeken Chicago Board Options Exchange (CBOE) başvuruyu bir hafta sonra tekrar sundu.

Bu hafta başlarında, Jay Clayton, Ethereum (ETH) ve benzeri kripto para birimlerinin ABD yasaları altında menkul kıymet olmadığını doğruladı. Bununla birlikte Clayton, bir dijital varlığın menkul kıymet olarak tanımlanmasının zaman içinde değişebileceğini belirtti.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları