Yükleniyor...
Sponsored

SEC Başkanı, CFTC’ye Yetki Verilmesini Destekliyor

SEC Başkanı Gary Gensler, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'na (CFTC) doğrudan yetki verilmesi fikrini onayladı.

SEC Baskani CFTCye Yetki Verilmesini Destekliyor

SEC Başkanı Gary Gensler, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) doğrudan yetki verilmesi fikrini onayladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CFTC, ABD’nin emtia olarak sınıflandırdığı dijital varlıklar üzerinde doğrudan yetki talep etti. Gary Gensler, bugün yaptığı konuşmada ise CFTC’ye yetki verilmesi hakkında konuştu.

SEC Başkanından CFTC’ye Destek

SEC Başkanı Gary Gensler, eski ajansının dijital varlık piyasaları üzerindeki gücünü, vadeli işlemler ve türevlerdeki mevcut rolünün ötesine genişletmeyi destekliyor.

Georgetown Üniversitesi’ndeki bir etkinlikte konuşan Gensler, Kongre’nin belirli token’lar üzerinde daha önce başkanlığını yaptığı CFTC’ye doğrudan yetki verme fikrini onayladı. CFTC, bu destekle birlikte kripto spot piyasaları üzerinde otorite arayışında güçlü bir müttefik kazanmış oldu.

sec uniswap

SEC’in yetki alanına girmeyen projelerin bir ya da iki elin parmağını geçmediğini belirten Gary Gensler, yetki konusunda şunları söyledi:

“CFTC’nin daha fazla yetkiye sahip olabileceğini düşünüyorum. Şu anda altta yatan güvenlik dışı token’lar üzerinde doğrudan düzenleyici yetkilere sahip değiller”

Gensler’in CFTC’nin yetkisini genişletmeye verdiği destek, ABD düzenleyicilerinden oluşan Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin tavsiyesini takip ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x