Yükleniyor...

SEC Başkanı, Düzenlemeler için Fon İhtiyacına Değindi

SEC Başkanı Gary Gensler, düzenleyici kurumun çok zayıf olduğunu ve ayak uydurmak için ek finansmana ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

gensler

SEC Başkanı Gary Gensler, düzenleyici kurumun çok zayıf olduğunu ve ayak uydurmak için ek finansmana ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Kripto endüstrisi, özellikle ABD’li düzenleyicilerin hamlelerine dikkat kesilmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde kripto para piyasası için “Vahşi Batı” benzetmesini yineleyen Gensler, bu konu üzerinde durmaya devam ediyor.

Son olarak Gensler, ABD Başkanı Joe Biden‘ın düzenleyici kurum için 2.4 milyar dolarlık fon ayırma talebine destek verdi. SEC Başkanı, kripto para sektöründeki aksaklıları engelleme ihtiyacının devam ettiğinin altını çizdi.

SEC Başkanı Gensler, Fon Arayışında

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, düzenleyici kurumun çok zayıf olduğunu ve “sermaye piyasalarında artan karmaşıklığı” çözebilmek için ek finansmana ihtiyaç duyduğunu söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden‘ın ortaya attığı 2.4 milyar dolarlık fon tahsisini destekleyen Gensler, bütçe oturumunda bunun gerçekleşmesinin çalışmaları iyileştirebileceğine değindi.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Gensler, şunları söyledi;

Finans piyasalarındaki hızlı teknolojik inovasyon, özellikle kripto alanında olmak üzere, yeni ve gelişmekte olan alanlarda suiistimallere yol açmıştır. Bunu ele almak; yeni araçlar, uzmanlık ve kaynaklar gerektiriyor.”

Ayrıca Gensler, düzenleyici kurumlara sağlanacak bu ek fonun, SEC‘in uygulama ve inceleme bölümlerinde çalışacak 170 ek personeli işe almasına olanak tanıyacağını ifade etti.

SEC, kripto alanındaki düzenleyici ve netlik konusunda yoğun mesai harcıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner