Yükleniyor...

SEC Başkanı Gary Gensler Kripto Borsaları Hakkında Konuştu

ABD'de kripto düzenlemeleri gün geçtikçe daha da gündemde yer kaplıyor.

gary gensler

ABD’de kripto düzenlemeleri gün geçtikçe daha da gündemde yer kaplıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler kripto borsaları hakkında yorumlarda bulundu. Gensler, kripto para borsalarının nitelikli sorumlular olabileceği konusunda endişeli.

Gary Gensler Kripto Borsalarının “Nitelikli Sorumlular” Olmayabileceğini Söyledi

2022’de kripto para sektöründe birçok iflasın yaşanması ve sektörün karanlık günler geçirmiş olması regülasyon seslerini artırdı. Bununla birlikte regülasyonlar konusu ABD’de daha da tartışılır hale geldi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler kripto borsalarının nitelikli sorumlular olmayabileceğini söyledi.

sec 5

Yatırımcı Danışma Komitesi toplantısında konuşan SEC başkanı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

 “Bir kripto ticaret platformunun nitelikli bir koruyucu olduğunu iddia etmesi, öyle olduğu anlamına gelmez. Kripto ticaret ve borç verme platformlarının genel olarak nasıl çalıştığına bağlı olarak, yatırım danışmanları bugün onlara nitelikli vasiler olarak güvenemezler. Açık olmak gerekirse: Bir kripto ticaret platformunun nitelikli bir emanetçi olduğunu iddia etmesi, öyle olduğu anlamına gelmez.”

Gensler, yakın zamanda önerilen ve yatırım danışmanlarını kripto para birimleri de dahil olmak üzere varlıkların depolanması için nitelikli koruyucular aramaya yönlendiren bir kuralın mevcut koruma kurallarında önemli geliştirmeler yapıldığını da sözlerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x