Yükleniyor...

SEC Başkanı Gary Gensler’dan Kripto Borsaları Hakkında Açıklama

SEC başkanı Gary Gensler, kripto para borsalarının yasaları çiğnediği konusunda açıklamalarda bulundu.

gary gensler 1

SEC başkanı Gary Gensler, kripto para borsalarının yasaları çiğnediği konusunda açıklamalarda bulundu.

Gary Gensler, SEC’in borsalara açtığı son davaları da değerlendirerek bazı açıklamalarda bulundu. Gensler, kripto borsalarının yasaları organize bir şekilde çiğnediğini söyledi.

Gary Gensler: Kripto Para Borsaları ABD Yasalarını Organize Bir Şekilde Çiğniyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, kripto para sektörü üzerindeki baskısını gün geçtikçe artırıyor. Bununla birlikte SEC başkanı Gary Gensler, son duruma dair açıklamalarda bulundu. ABD SEC başkanı, kripto şirketlerinin kuralları çiğnemek için hesaplanmış bir karar verdiğini söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı bugün, kurumun kripto endüstrisini ezmeye çalıştığı yönündeki eleştirileri şiddetle reddetti. Bununla birlikte sektördeki birçok şirketin “kuralları çiğnemek için hesaplanmış bir ekonomik karar” verdiğini söyledi.

gary gensler

New York’ta bir Piper Sandler konferansında konuşan Gary Gensler, kripto token’larının “büyük çoğunluğunun” menkul kıymet olma testini geçtiği ve SEC’e kaydedilmesi gerektiği görüşünü yineledi. Bu, çoğu kripto borsasının da menkul kıymetler yasalarına uyması gerektiği anlamına geliyor, diye ekledi.

Gensler, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Kripto varlık piyasası katılımcıları Twitter’a veya TV’ye gidip davranışlarının yasa dışı olabileceğine dair ‘adil bir uyarı’ olmadığını söylediklerinde, buna inanmayın. İş yapmanın maliyeti olarak uygulama riskini almak için hesaplanmış bir ekonomik karar vermiş olabilirler.”


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Kenan
Kenan
3 ay önce

seni devlete alanin

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x