Yükleniyor...

SEC Başkanı Gensler, Kripto Paraları Topa Tuttu!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para birimlerinin uygunsuz bir vahşi batı olduğunu söyledi.

SEC Baskani Gensler Kripto Paralari Topa Tuttu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para birimlerinin uygunsuz bir vahşi batı olduğunu söyledi.

Kripto para piyasalarının yükselişe geçtiği bu dönemde, kripto yatırımcılarını tedirgin eden açıklamalar da gelmeye başladı. Özellikle kripto sektöründeki popüler isimlerin bazıları yükselişin sahte olduğunu ima etti. Kripto paralar üzerindeki hakimiyetiyle bilinen SEC Başkanı Gensler, Twitter üzerinden ABD Ordusu ile bir spaces düzenledi. Bu yayında, Gensler‘in odak noktasında kripto para birimleri yer aldı.

SEC Başkanı Gensler, Kripto Paralara Vahşi Batı Dedi

SEC Başkanı Gary Gensler, ABD Ordusu ile düzenlediği bir canlı sohbet odasında kripto paralar hakkında çarpıcı söylemlerde bulundu.

Gensler, ABD Ordusuna yatırım tavsiyesi vermek amacıyla yayına katıldı. Bu yayının ağırlıklı konusu kripto para birimleri oldu. Ordudan bir yetkili, Gensler’e “kripto varlıkları gibi alternatif yatırımlar arayan askerler var, bu yatırımların ne gibi riskleri var?” şeklinde bir soru sordu.

Gensler, bu soruya eleştirler bir yanıt vermekten kaçınmadı. SEC Başkanı, kripto para piyasasının vahşi batı olduğunu ve çoğu kripto para biriminin başarısız olacağını belirtti. Kripto paraları küçümseyen Gensler, “Tarih bize mikro para birimleri için fazla yer olmadığını söylüyor, yani, bilirsiniz, bizde ABD doları var ve Avrupa’da euro ve benzerleri var.” dedi.

Gensler, kripto para birimlerinin son derece spekülatif ve uygunsuz olduğunun altını çizdi. SEC Başkanı, FOMO konusunda da uyarıda bulundu. Gensler‘in en dikkat çeken konuşması, “Bunların çoğu menkul kıymetler yasalarına uymuyor, ancak uymaları gerekiyor.” demesi oldu. Ethereum’un bir menkul kıymet sayılabileceği iddiaları son zamanlarda gündemi meşgul ediyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x