Yükleniyor...

SEC Başkanı Gensler, Satoshi Nakamoto Hakkında Konuştu

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto pazarlarının uyumsuz olduğunu ve ademi merkezi anlatısının yanlış olduğunu söyledi.

SEC baskani gensler

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto pazarlarının uyumsuz olduğunu ve ademi merkezi anlatısının yanlış olduğunu söyledi.

Atlanta Federal Rezerv Bankası tarafından düzenlenen bir konferansa katılan Gensler, yine hedefine kripto paraları aldı. Gensler, Coinbase anlaşmazlığına ve genel kripto düzenlemelerine de değindi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

27.yıllık Finansal Piyasalar Konferansı‘na katılan Gensler, kripto sektörünün çatışmalarla dolu olduğunu ve uyumsuz olduğunu savundu. Ayrıca Gensler, Satoshi Nakamoto hakkında konuştu.

SEC Başkanı Gensler, Kripto Konusunda Net

SEC Başkanı Gary Gensler, Atalanta Federal Rezerv Bankası tarafından düzenlenen konferansta, kripto paralar hakkındaki tutumunu yineledi. Gensler, kendisine sorulan sorulara sürekli olarak karşıt bir cevap sundu. Bilindiği üzere Gensler, kripto konusundaki tavrı nedeniyle eleştirilerin hedefinde yer alıyor.

Bir bütün olarak kripto ekosistemini değerlendiren Gensler, uyumsuz ve problemli bir yer olduğunu belirtti. Gensler, ABD’de iflas eden dört bankadan üçünün kripto varlıklara sahip olduğunu söylemesi dikkat çekti.

Coinbase hakkında da görüş bildiren Gensler, sistematik bulaşmayı önlemede rollerinin önemli olduğunu savundu. Gensler, hali hazırda kuralları yayınladıklarını ve sektörün uyumsuz işleyen bir yapıya sahip olduğunu söyledi. Konuyla ilgili konuşan Gensler, şunları söyledi;

Ajansımız borsa olmanın ne olduğu, komisyoncu-satıcı olmanın ne anlama geldiği, saklama ve varlık danışmanı olmanın ne olduğu ve menkul kıymet arzının nasıl kaydedileceği ile ilgili kurallar koymuştur. Bu kurallar yürürlükte ve yeni bir teknolojinin Kongre’nin ortaya koyduğu kamu politikalarıyla tutarsız olmasını sağlayacak hiçbir şey yok.

Ayrıca Gensler, tek isteklerinin kripto para projelerinin kayıt olması ve kurallara uyum sağlaması olduğunu aktardı. Son olarak Gensler, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun kim veya kimler olduğunu bilmediklerini belirtti. Gensler, antik çağlardan beri merkezileşmenin karşısında duran bu görüşün, eninde sonunda yasalara yanaştığını aktardı. SEC Başkanı Gensler’e göre, merkeziyetsizlik algısıyla oluşturulan bu durum, iflas mahkemelerinde sonuçlanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x