Yükleniyor...

SEC Başkanı’ndan ICO’lar Hakkında Yeni Açıklama

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton ICO’lar hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

SEC EtherDelta

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton ICO’lar hakkında yeni açıklamalarda bulundu. ICO’ların etkisinin gözardı edilemez olduğunu söyleyen Clayton, ICO’ların mevcut menkul kıymet yasalarına uyması gerektiğini savundu.

SEC, ICO’ları yıl boyunca kıskaçı altına almıştı. Clayton, dağıtık defter teknolojisi (DLT), dijital varlıklar ve ICO’ları işaret ederek SEC’in bu konulara zaman ayırması gerektiğini savundu. SEC Başkanı, 2019 yılında çalışmalara devam edeceklerini de belirtti.

SEC Başkanı’na göre ICO’lara ilişkin birtakım sorunlar söz konusu. Clayton, ICO’ların mevcut koşullarda para toplamalarının güvenli olmadığını söylüyor. Clayton’a göre, geleneksel hisse senetleri ve sabit gelirli piyasalar ICO’lara kıyasla yatırımcısını daha iyi koruyor.

ICO’larla ilgili sorunlara değinmeye devam eden Clayton, ICO’ların manipülasyon ve dolandırıcılığa oldukça elverişli ortam oluşturduğunun da altını çiziyor.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Clayton ICO’ların potansiyelinden söz etmeden geçmiyor. Ona göre ICO’lar için düzenlemelerin yapılması gerekiyor.

Jay Clayton, ICO’ların girişimciler ve sermaye toplamak isteyenler için etkili bir yol olabileceğine inandığını, ancak bir ICO’nun yenilikçi doğasının temel değerleri pas geçmemesi gerektiğini belirtiyor: “Bir menkul kıymet arz edilirken yasalara uygun şekilde hareket edilmeli.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x