Yükleniyor...

SEC Başkanı, Kripto Sektörü Hakkındaki Görüşlerini Paylaştı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, düzenleyici kurumun mevcut kurallarının, kripto şirketleri için net bir yol haritası sağladığını söyledi.

SEC Baskani Kripto Sektoru Hakkindaki Goruslerini Paylasti

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, düzenleyici kurumun mevcut kurallarının, kripto şirketleri için net bir yol haritası sağladığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gensler, Practicing Law Institute’un SEC Speaks etkinliğinde sık sık kripto ihraççılarının ve hizmet sağlayıcılarının uyması gereken kural ve düzenlemelerin yıllardır açık ve net olduğunu vurguladı.

SEC Başkanı Gary Gensler: Kripto, Menkul Kıymetler Yasalarıyla Uyumsuz Değil

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, bugün yaptığı açıklamada, kripto endüstrisinin token ihraç eden projeler için herhangi bir özel kural koymaya ihtiyacı olmadığını söyledi.

Gensler, “Kripto piyasalarıyla ilgili hiçbir şey menkul kıymet yasalarıyla uyumsuz değil. Yatırımcı koruması da temel teknolojilerden bağımsız olarak aynı derecede önemlidir.” dedi.

Konuşmasının ilerleyen saatlerinde Gensler, hem merkezi hem de merkezi olmayan platformları işaret ederek şunları söyledi:

“Kripto aracıları, ister merkezileştirilmiş ister merkezi olmayan (örneğin, DeFi) olarak adlandırılsınlar, borsa işlevleri, komisyoncu-bayi işlevleri, saklama ve takas işlevleri ve borç verme işlevleri genellikle menkul kıymet piyasalarının geri kalanında tipik olarak birbirinden ayrılan hizmetlerin bir karışımıdır”

gensler

Gensler: Kripto Hizmet Sağlayıcıları SEC’e Kaydolmalı

Lending şirketlerinden kısaca bahseden Gensler, kripto piyasası aracılarının SEC’e kaydolması gerektiğini söyledi. Ayrıca, birçok kripto piyasası aktörünün borsa, brokar, exchange firması ve saklama firması olarak faaliyet gösterdiğini belirtti.

Daha geniş anlamda, şirketler ve hizmet sağlayıcılarla çalışmayı planladığını söyleyen Gensler, SEC’in rolünü kripto sektörünü denetleyen güçlü bir polis olarak gördüğünü belirterek şunları sözlerine şu şekilde devam etti:

“Başarılı olursak, bu pazarlarda daha fazla güven olacak ve yatırımcılar karar verecek ve girişimciler karar verecek ve projeler kendi risklerine göre kazanacak veya kaybedecek veya başarısız olacak. Kongre’nin bize verdiği yetkileri ve aynı zamanda halkı en iyi şekilde korumaya yardımcı olacak yetkileri kullanmaya devam edeceğiz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x