Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri SEC Başkanı'ndan Kripto Paralara İlişkin Yeni Açıklama

SEC Başkanı’ndan Kripto Paralara İlişkin Yeni Açıklama

ABONE OL:google-news

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, kripto paralara ilişkin yaptığı yeni açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti.

27 Ağustos’ta Bloomberg’e verdiği röportajda menkul kıymet yasalarını yeniden düzenlediklerini belirten Clayton, dijital varlıkları dahil etmek ya da dışarıda bırakmak gibi bir niyetinin olmadığını söyledi.

Konuyla ilgili olarak Clayton, “Birçok insan bu yeni teknolojiyi adapte etmek amacıyla kuralları değiştireceğimiz için heyecanlandı ve bunun olabileceğini düşünerek boşuna zaman ve çaba harcadı. Baştan beri çok nettim, olmayacak” ifadelerini kullanırken, yenilik karşıtı olmadığını veya dijital ödeme sistemlerine karşı düşmanca bir tavır içerisinde olmadığını ifade etti.

“Teknoloji yoluyla uluslararası olarak ödemelerin maliyetini düşürmenin bir yolunu bulursak bunun için her zaman varım. Ama bunun gerçekleşmesine izin vermek için menkul kıymetler hukukunun ve diğer yasaların temel ilkelerini feda edemeyiz” diyen Clayton, tüm kripto para birimlerini aynı olduğunu görmediğini dile getirdi.

Ona göre Bitcoin bir menkul kıymet değil ve SEC’in menkul kıymetler düzenlemesine uygun olan birçok ICO bulunuyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar