Anasayfa Bitcoin (BTC) SEC Başkanından Olumlu Bitcoin ETF Açıklaması!

SEC Başkanından Olumlu Bitcoin ETF Açıklaması!

CNBC’ye verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulunan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton, Bitcoin ETF cephesinde önemli ölçüde ilerleme kaydedildiğini belirtti.

Clayton, ayrıca uyarılarda bulundu. Endişelerin devam etmesi durumunda böyle bir ürünün onaylama kararının askıya alınabileceğini belirtti. Röportajın devamında uygun kripto para saklama sağlayıcılarının bulunmadığına dikkat çeken Clayton, düzenlenmemiş borsalarda fiyat manipülasyonu tehditine dikkat çekerek endişelerinden söz etti.

SEC başkanının bu sözü son derece dikkat çekici çünkü Fidelity’nin yeni saklama işletmesi ve San Francisco merkezli Anchorage ve belirli borsalarda alım satım işlemlerini ifşa etme çabaları da dahil olmak üzere, bu yıl faaliyete geçen bazı yeni saklama sağlayıcılarına rağmen bu sözü söylemiş durumda.

Clayton, Bitcoin işletmelerinin endişeleri giderme konusunda büyük yol katettiklerini kabul ederken, “bunun uygun ürün türü olduğunu rahat bir şekilde kabul edebilmemiz için insanların bu zor soruları yanıtlaması gerektiğini” ifade ediyor.

Clayton’ın yeni değerlendirmeleri iki önemli Bitcoin ETF önerisi olan Bitwise ve VanEck / Soldix’in son teslim tarihine sadece birkaç hafta kala geldi. SEC, 13 Ekim ve 18 Ekim’de sırasıyla Bitwise’ın ve VanEck’in teklifinin onaylanıp onaylanmayacağına dair bir karar verecek.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları