Yükleniyor...

SEC Başkanından Olumlu Bitcoin ETF Açıklaması!

CNBC'ye verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulunan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton, Bitcoin ETF cephesinde önemli ölçüde ilerleme kaydedildiğini belirtti.

SEC Bitcoin ETF

CNBC’ye verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulunan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton, Bitcoin ETF cephesinde önemli ölçüde ilerleme kaydedildiğini belirtti.

Clayton, ayrıca uyarılarda bulundu. Endişelerin devam etmesi durumunda böyle bir ürünün onaylama kararının askıya alınabileceğini belirtti. Röportajın devamında uygun kripto para saklama sağlayıcılarının bulunmadığına dikkat çeken Clayton, düzenlenmemiş borsalarda fiyat manipülasyonu tehditine dikkat çekerek endişelerinden söz etti.

SEC başkanının bu sözü son derece dikkat çekici çünkü Fidelity’nin yeni saklama işletmesi ve San Francisco merkezli Anchorage ve belirli borsalarda alım satım işlemlerini ifşa etme çabaları da dahil olmak üzere, bu yıl faaliyete geçen bazı yeni saklama sağlayıcılarına rağmen bu sözü söylemiş durumda.

Clayton, Bitcoin işletmelerinin endişeleri giderme konusunda büyük yol katettiklerini kabul ederken, “bunun uygun ürün türü olduğunu rahat bir şekilde kabul edebilmemiz için insanların bu zor soruları yanıtlaması gerektiğini” ifade ediyor.

Clayton’ın yeni değerlendirmeleri iki önemli Bitcoin ETF önerisi olan Bitwise ve VanEck / Soldix’in son teslim tarihine sadece birkaç hafta kala geldi. SEC, 13 Ekim ve 18 Ekim’de sırasıyla Bitwise’ın ve VanEck’in teklifinin onaylanıp onaylanmayacağına dair bir karar verecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x