Yükleniyor...

SEC Baskısı Kik’in Kapanmasına Neden Oldu!

Kik Interactive CEO’su Ted Livingston Pazartesi günü yaptığı açıklama ile kripto odaklı alt kuruluş olan Kin'in 70 çalışanını işten çıkardığını ve Kik'in çekirdek mesajlaşma hizmetini de durduracağını duyurdu.

SEC Kik Kin Token

Kik Interactive CEO’su Ted Livingston Pazartesi günü yaptığı açıklama ile kripto odaklı alt kuruluş olan Kin’in 70 çalışanını işten çıkardığını ve Kik’in çekirdek mesajlaşma hizmetini de durduracağını duyurdu.

Livingston, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden anlaşmazlıktan dolayı Kik’i kepenk indirmek zorunda kaldığını belirtiyor. CoinDesk’e konuşan Livingston, “Bu durumun SEC’in yasal müdehalesinden kaynaklanan bir etki” olduğunu ifade etti.

Livingston, uygulamanının sonlandırılmasının yanı sıra, şirketin “KIN’in internetin gerçek para birimi olması için ölçeklenebilmesini sağlamak” amacıyla kripto operasyonlarını yalnızca 19 temel geliştiriciyle devam edeceğini açıkladı.

Livingston yaptığı açıklamada “Kin, aylık 2 milyon aktif işlem hacmine ve 600 bin aylık aktif alıcıya sahip. Kik’i kaybetmenin bu rakamlar üzerinde büyük bir etkisi olurken, Kin ekosisteminin büyümesinin devam etmesi için daha fazla bir şey yapılması gerektiğini” ifade etti. KIN token’inin kullanımı için dijital ürünlerin geliştirilmesinden Kin sorumlu durumda.

2017 yılındaki ICO ile başlayan Kik ile SEC arasındaki KIN token anlaşmazlığı devam ediyor. Kik, SEC’in kayıtsız menkul kıymetler teklifi olduğunu iddia ettiği ICO kapsamında 100 milyon dolar topladı. Veri sağlayıcısı Messari’ye göre Haziran ayındaki SEC iddialarından bu yana Kin’in tokeni 0,000036 dolardan 0,0000105 dolara kadar geriledi.

Kik uygulamasını kapatmak zorunda kaldıklarını ifade eden Livingston, ana geliştirici ekibinin KIN token’ını geliştirmek için yeniden konumlandırıldığını belirtiyor:

“Kin, milyonlarca insanın onlarca bağımsız uygulamasında kullanılan bir para birimi. Bu yüzden SEC bizi çıkmaza sürüklerken, daha geniş Kin Ekosistemini ele geçirmek çok daha büyük bir mücadele olacak ve ekosistem daha fazla ateş gücü eklemeye yakın.”

İsrailli haber sitesi Calcalist, Kin tarafından yapılan işten çıkarmaları ilk bildiren mecra oldu. Calcalist, Kik uygulaması gibi farklı platformlara taşınacağı için Kin’in kapatıldığını iddia ediyor. Kin Vakfı’ndan konuşan bir yetkili de konuyla ilgili olarak “Bir yapılanmanın olduğunu doğrulayabilirim” ifadelerini kullandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x