Yükleniyor...

SEC Belgelerine Erişim, Ripple’ın (XRP) Savunmasına Yardımcı Olacak

Son mahkeme kararı, davayı Ripple lehine çevirmiş olabilir.

SEC Ripple

Son mahkeme kararı, davayı Ripple lehine çevirmiş olabilir.

SEC’in Ripple aleyhindeki davasını sürdüren yargıç, düzenleyiciye belgeleri paylaşma emri verdi. Bu belgeler, SEC’in kripto para birimlerinin menkul kıymet olarak kabul edildiğine dair duruşunu ortaya çıkaracak.

Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple ve yöneticilerinin XRP’yi kayıtsız menkul kıymetler olarak satarak 1,3 milyar doları aştığını iddia eden yasal bir şikayette bulundu. Devam eden davada yapılan bir güncellemede, ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn SEC’in, düzenleyicinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi diğer dijital varlıkların neden menkul kıymet olmadığına ilişkin görüşlerini ifade eden tüm resmi belgeleri paylaşması gerektiğine karar verdi.

Bu belgeler yasal olarak “keşif belgeleri” olarak adlandırılır ve Ripple’ın SEC’in iddialarına karşı savunmasını güçlendirmesine yardımcı olabilir. Jüriye göre bu belgeler, Bitcoin ve Ethereum’un güvenlik durumunu tartışan notlardan, transkriptlerden ve diğer üçüncü taraf iletişimlerinden oluşacak.

Belgeler Savunmayı Destekleyebilir

Hukuk uzmanlarına göre, keşif belgelerine ilişkin son mahkeme kararı, davayı Ripple’ın savunması lehine çevirmiş olabilir. HoganLegal’de Avukat Jeremy Hogan, SEC belgelerine erişimin Ripple’ın “adil bildirim” savunmasına fayda sağlayacağını düşündü. Bu özel savunma, SEC’in Ripple’a eylemlerinin yasal işlem yapmadan önce yasayı ihlal ettiğini bildirmediğini savunuyor.

Başka bir deyişle, belgeler SEC’in kendisinin XRP’nin yasal statüsünden birkaç yıldır emin olmadığını iddia etmek ve Ripple’ın XRP satışlarının yasallığı üzerindeki masumiyetini ortaya koymak için kullanılabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x