SEC, Binance US için Önlem Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Binance US için Önlem Aldı

SEC, Binance US tarafından kripto varlığı dondurmak için önlem aldı.

sec kripto

SEC, Binance US tarafından kripto varlığı dondurmak için önlem aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance’e dava açmasının ardından önlem alıyor. Bununla birlikte SEC, Binance’in ABD kolunun kripto varlığını dondurmak için önlem aldı.

SEC, Gözünü Binance US’e Çevirdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, Binance borsası tarafından tutulan tüm kripto paraların dondurulması için dava açıyor. Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu, geçici bir yasaklama emriyle Binance ile ilgili tüm varlıkları dondurmaya dair önlemlerini aldı. Washington DC Bölge Mahkemesinde yapılan bir mahkeme başvurusu, BAM Management US Holdings ve BAM Trading Services’e bağlı varlıkların dondurulması için onay istiyor. Bunlar, Binance US için holding ve işletme şirketleridir. SEC’in bu hamlesi Binance’e dava açmasının ardından geldi.

Binance

SEC cephesinden konuya dair açıklama ise şu şekilde:

“SEC, sanıkların Amerika Birleşik Devletleri yasalarını hiçe sayarak yıllarca ihlal edici davranışları göz önüne alındığında, bu muafiyetin müşteri varlıklarının güvenliğini sağlamak ve mevcut varlıkların herhangi bir yargılama için dağıtılmasını önlemek için hızlandırılmış bir temelde gerekli olduğunu saygıyla sunar. Şikayette, Kanun Muhtırasında ve destekleyici materyallerde açıklandığı gibi, düzenleyici denetimden kaçınma ve çeşitli mali transferler ve Müşteri Varlıklarının güvenliğini almak için uğraşır.”

SEC’in Binance’e dava açmasının ardından bugün gelen Coinbase davası kripto para sektöründe dikkat çekti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x