SEC, Binance ve CZ'ye Dava Açtı • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Binance ve CZ’ye Dava Açtı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance ve CZ'ye ABD Menkul Kıymetler Yasası'nı ihlal ettiği sebebiyle dava açtı.

sec kripto

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance ve CZ’ye ABD Menkul Kıymetler Yasası’nı ihlal ettiği sebebiyle dava açtı.

SEC, Binance ile Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya dava açtı. Davaya dair herhangi bir detay henüz bulunmazken CZ, konuya dair bir açıklama yaptı.

SEC’in Davasına Dair Changpeng Zhao’dan Açıklama Geldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’in kripto para sektörü üzerindeki baskısı gün geçtikçe artıyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan FTX ve LUNC çöküşü ardından SEC’in gözü kripto para sektörü üzerinde. Bununla birlikte bugün Bloomberg’in haberine göre Binance SEC tarafından dava edildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance CEO’su Changpeng Zhao ve şirketin kendisine menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği sebebiyle dava açtı.

ABD federal mahkemesinde açılan bir davada SEC, firmanın diğer ihlallerin yanı sıra kayıtsız borsalar işleterek, ticaret kontrollerini yanlış beyan ederek ve kayıtsız menkul kıymetler satarak yatırımcı koruma kurallarını ihlal ettiğini iddia etti.

cz

SEC Başkanı Gary Gensler yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“On üç suçlamayla, Zhao ve Binance kuruluşlarının kapsamlı bir aldatma, çıkar çatışması, ifşa eksikliği ve yasadan hesaplı bir şekilde kaçınma ağına girdiğini iddia ediyoruz. Halk, zor kazanılan varlıklarını bu yasadışı platformlara ya da bu platformlara yatırmaktan sakınmalıdır.”

SEC’in davasına dair Binance CEO’su CZ’den cevap geldi. CZ, kendi hesabından konuya dair açıklaması ise şu şekilde:

“Ekibimiz, para çekme ve para yatırma dahil olmak üzere sistemlerin istikrarlı olmasını sağlamak için hazır durumda. Konuya dair bir bilgi gördüğümüzde bir yanıt yayınlayacağız. Henüz görmedim. Medya, her daim bilgiyi bizden önce alır.”

CZ, her zaman olduğu gibi Tweet’inin başına 4 yazarak FUD’a gönderme yaptı. Ancak bu sefer CEO, sadece 4 yazmak yerine para çekimlerine dair hazırlıklarının tam olduğunu vurguladı.

SEC, Tai Chi Planına Dikkat Çekti

SEC, Binance’in Binance US’ı kurarken “Tai Chi” planını uyguladığını iddia etti.

Tai Chi isimli doğrudan güç kullanmaktan kaçınan bir Çin dövüş sanatına atıfta bulunan regülatör, böylelikle 2020 yılında Forbes’in ortaya attığı iddiayı yinelemiş oldu.

Dosyalamada, ABD’de yer alan bir başka borsasının, Binance’e bir “Tai Chi” planı uygulaması için tavsiye verdiği iddia edildi. Böylelikle borsa, çeşitli yükümlülüklerden kaçınmış oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x