Yükleniyor...

SEC, Bir Dava Daha Kazandı: 2,8 Milyon Dolar!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetleri ve Borsa Komisyonu (SEC), Hydrogen Technology Corp'a açtığı davayı kazanarak 2,8 milyon dolar gelir elde etti.

SEC FTX Yatirimcilarini Arastiriyor

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetleri ve Borsa Komisyonu (SEC), Hydrogen Technology Corp’a açtığı davayı kazanarak 2,8 milyon dolar gelir elde etti.

Kripto endüstrisindeki çeşitli şirketlere dava açmasıyla bilinen SEC’in, Hydrogen Technology Corp’a açtığı dava sonuçlandı. Geçtiğimiz senenin Eylül ayında SEC, şirketin eski CEO’su olan Micheal Ross Kane’ye Kane’in Hydrogen’in piyasa yapıcısı Moonwalkers Trading Limited’i ERC-20 jetonu Hydro’nun (HYDRO) hacmini ve fiyatını manipüle etmek için kullandığını iddia ederek şirkete ve Kane’ye dava açmıştı. Açılanan davanın ana unsuru olarak “varlıklardaki fiyat manipülasyonu” gösterilmişti. Şirkete ve Kane’ye açılan manipülasyon planlamasına yönelik dava, SEC tarafından kazanılarak neticeye kavuşmuş oldu.

dava

SEC, Manipülasyona Karşı Savaş Veriyor

Manipülasyon hareketlerine karşı mücadele veren SEC, yaptırımlarına devam ediyor. Son olarak Hydrogen Technology Corp’a açtığı davayı kazanan SEC, 2,8 milyon dolar gelir elde etti. 20 Nisan’da, bir New York Bölge Mahkemesi Yargıcı, Hydrogen Technology Corporation ve Kane’in aleyhine karar vererek, geçtiğimiz seneden bu yana süren davayı sonuçlandırmış oldu.

Davanın sonuçlanmasından sonra, davaya ilişkin ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Kane’in, yaklaşık 260.000 dolar bireysel para cezası ödemeyi kabul ettiğini ve kalan tutar peşin hüküm faizinden oluştuğu belirtildi. Davanın tutarının ayrıntıları ise, yaklaşık 1,5 milyon dolarıyasa dışı davranıştan elde edilen kazançlar” oluşturuyor. Diğer unsurların da yaklaşık olarak 1 milyon dolarlık bir ceza tutarına denk geldiği ifade edildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x