Ana Sayfa Bitcoin (BTC) SEC, Bitcoin ETF'si için Kararını 2019'da Verecek!

SEC, Bitcoin ETF’si için Kararını 2019’da Verecek!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), yaptığı açıklamayla Bitcoin ETF’si için kararını 2019 Şubat’ta vereceğini duyurdu. SEC’in web sitesi üzerinden yapılan duyuruda komisyonun ETF inceleme sürecini 27 Şubat 2019’a kadar uzattığı bilgisine yer verildi.

Bitcoin ETF teklifi ilk olarak para yöneticisi VanEck ve bu yılın başlarında Cboe borsasıyla ortaklık yapan Blockchain şirketi SolidX tarafından sunulmuştu.

Erteleme kararı birtakım ETF önerilerinin SEC tarafından reddedilmesinin ardından aylarca süren belirsizlikten sonra gelmiş oldu. Özellikle Ağustos ayında ABD’li düzenleyici ProShares, GraniteShares ve Direxion tarafından sunulan dokuz ETF önerisini aynı anda reddetmişti. Red kararının ardından SEC, tekliflerin tümünün yeniden gözden geçirileceğini açıklamıştı.

SEC’in Bitcoin ETF tekliflerini yeniden inceleyeceğini duyurmasının ardından nihai kararını 6 Kasım’dan sonra vermesi bekleniyordu. Bu son açıklamayla kripto para topluluğunun merakla beklediği kararın 27 Şubat 2019’da verileceği resmi olarak duyurulmuş oldu.

VanEck / SolidX’in ETF teklifi diğer ETF tekliflerinden farklı, çünkü ETF’nin değeri diğer dokuz vadeli piyasalardan ziyade Bitcoin’e bağlı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

KaynakCoindesk
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti