SEC Davası, Binance'in Gopax Satın Alım Anlaşmasını Durdurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC Davası, Binance’in Gopax Satın Alım Anlaşmasını Durdurdu

SEC'nin Binance’e karşı açtığı dava, kripto borsasının Güney Kore’deki Gopax borsasıyla yaptığı satın alma anlaşmasını durdurdu.

Binance Listelemelerine Yonelik Dedikodular Cogaliyor

SEC’nin Binance’e karşı açtığı dava, kripto borsasının Güney Kore’deki Gopax borsasıyla yaptığı satın alma anlaşmasını durdurdu.

Güney Koreli yerel bir gazetede yer alan rapor, ülkenin mali gözlemcisi olan Finansal Hizmet Komitesi’nin (FSC) Binance’in yerel kripto ticaret platformu Gopax’i satın almasını incelediğini öne sürdü. Binance, iki yıllık bir aradan sonra Güney Kore kripto piyasasına yeniden girme niyetiyle Şubat ayında Gopax’in çoğunluk hissesini satın almıştı. 

FSC, Satın Alma Talebini Kabul Etmenin Çok Zor Olduğunu Belirtti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FSC’nin, son SEC davasını gerekçe göstererek Gopax’ın 7 Mart’ta sunduğu yönetici değişikliği raporunu askıya aldığı bildirildi. 

Raporda, Binance Asya Pasifik CEO’su Leon Singh Poong da dahil olmak üzere üç Binance üyesinin Gopax’ın iç yöneticisi olarak aday gösterilmesi ayrıntılı olarak yer alıyordu. FSC, Gopax anlaşmasına ilişkin incelemesinde, menkul kıymetler yasası ihlalleri iddiaları ve SEC’nin Binance.US varlıklarını dondurmaya yönelik diğer talepleri göz önüne alındığında, bu noktada satın alma talebini kabul etmenin çok zor olduğunu iddia etti. FSC yöneticilerinden biri SEC’nin davasını dikkate almanın önemli olduğunu söyledi ve ekledi: “Raporun dahili olarak gözden geçirildiğini söylemek ihtiyatlı olacaktır.” 

Binance’in Gopax’i satın alması sadece kripto borsasının Güney Kore’ye yeniden girişini değil, aynı zamanda yerel kripto ticaret platformunun yeniden canlandırılmasını amaçlıyordu.

Kasım 2022’de Gopax, FTX ve Genesis’in iflasının ardından merkeziyetsiz finans hizmeti GoFi’den anapara ve faiz ödemelerinin çekilmesini durdurdu. Genesis’in ana şirketi olan Digital Currency Group’un, Gopax’ın en büyük ikinci hissedarı ve GoFi ürününü sağlayan önemli bir iş ortağı olduğu bildirildi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x