Yükleniyor...

SEC, Denetçi Çalışmalarına Yönelik İncelemeleri Artırdı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), denetim firmalarının kripto para şirketleri için yaptığı işlerin incelemesini artırdı.

Sec denetci calismalarina yonelik incelemeleri artirdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), denetim firmalarının kripto para şirketleri için yaptığı işlerin incelemesini artırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz ay FTX, ABD iflas koruması için başvuruda bulundu ve Kurucusu Sam Bankman-Fried, rakip borsa Binance’in önerilen bir satın alma işleminden vazgeçmesinin ardından genel müdürlük görevinden istifa etti. O günden bugüne birçok kripto firması FTX’in çöküşünden kaynaklanan bir krizin içine düştü. Öne çıkan önemli durumlardan birisi ise borsaların likiditelerine karşı olan güvenin azalmasıydı. Binance ile birlikte rezerv paylaşımı trendi başladı, ancak denetimlerle ilgili sorunlar ortaya çıkınca SEC işleri hızlandırdı.

SEC, Denetçilerin Kripto Para Araştırmalarını İnceliyor

Düzenleyici kurumun üst düzey bir yetkilisi Perşembe günü Wall Street Journal’a verdiği demeçte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) denetim firmalarının kripto para şirketleri için yaptığı işlerin incelemesini artırdığını söyledi.

Denetim şirketlerinin birçoğu yakından yönetiliyor ya da offshore merkezli ve bu nedenle düzenleyicinin görev alanına girmesi pek olası değil. SEC, düzenleyicileri ile ters düşmek istemeyen denetim firmalarına etkili bir uyarı göndermenin yanı sıra yatırımcıları da alarma geçiriyor.

SEC’in Baş Muhasebeci Vekili Paul Munter dergiye verdiği röportajda; “Yatırımcıları kripto şirketleri tarafından ortaya atılan bazı iddialara karşı çok dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x