Yükleniyor...

SEC’in Eski Komisyon Üyesi Bitcoin Firmasının Yönetim Kuruluna Katıldı!

Bir Bitcoin ve Blockchain teknoloji firması olan Bitfury Group, iş stratejisi ve büyümesi ile ilgili rehberlik etmesi için iki deneyimli finansal piyasa profesyonelini görevlendirdi.

SEC Yönetim Kurulu Üyesi

Bir Bitcoin ve Blockchain teknoloji firması olan Bitfury Group, iş stratejisi ve büyümesi ile ilgili rehberlik etmesi için iki deneyimli finansal piyasa profesyonelini görevlendirdi.

Yönetim altındaki varlıklarla 200 milyon avroluk bir girişim sermayesi şirketi olan Korelya Capital’ın kurucusu Antoine Dresch, Bitfury’nin yönetim kurulu üyeliğine getirildi. Korelya, bu ayın başlarında Bitfury için 80 milyon dolarlık yatırım turu gerçekleştirdi.

Amerikalı bir avukat ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski komisyon üyesi olan Annette Nazareth de Bitfury’in danışma kuruluna katıldı. Yeni atanan yönetim kurulu üyelerinin şirkete getireceği değer ve uzmanlık hakkında yorum yapan Bitfury’nin kurucu ortağı ve CEO’su Valery Vavilov şunları söyledi:

Antoine’ın yatırım bankacılığı, birleşme ve devralmalardaki tecrübesi Bitfury’nin büyümeye devam etmesi için değerli olacak. Annette farklı bir tarafta hizmet verecek; güvenilir bir danışman olarak finans piyasaları ve düzenlemeleri hakkında kapsamlı bilgi sunarak Bitfury’yi yönlendirmeye ve desteklemeye yardımcı olacak.

Antoine Dresch, Korelya Capital’i piyasaya sürmeden önce New York merkezli çok uluslu bir yatırım bankası olan ve yönetim altındaki varlıkların 850 milyar doları aşan Morgan Stanley’de yönetici direktörlük görevini üstlendi. Aynı zamanda Goldman Sachs’ın başkan yardımcısı ve UBS’de (1990’ların ve 2000’lerin sonlarında) genel müdür yardımcısıydı.

Nazareth, New York merkezli bir uluslararası hukuk firması olan Davis Polk & Wardwell’in ortaklarından. Aynı zamanda şirketin Washington DC ofisinin müdürü. Ticaret ve piyasa ile ilgili yasal hizmetleri (Davis Polk & Wardell’in finans kurumları grubu tarafından yönetilmektedir) için denetleme yapıyor.

Bitfury’de yönetim kurulu üyesi olarak Nazareth, şirketin finansal piyasalarda yasal uyumluluk gereksinimleriyle ilgili yasal uzmanlık sunarak şirketin büyümesini yönetecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner