SEC eski yetkilisinden Binance davasına dair yorum • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC eski yetkilisinden Binance davasına dair yorum

SEC eski yetkilisine göre, Binance davasındaki belgelerin mühürlenmesi cezai bir soruşturmanın işaretçisi olabilir.

Binance kripto

SEC eski yetkilisine göre, Binance davasındaki belgelerin mühürlenmesi cezai bir soruşturmanın işaretçisi olabilir.

John Reed Stark, ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’e karşı suçlama niyetinde olabileceğini veya zaten suçlamada bulunmuş olabileceğini belirtiyor. Bu durum, hukuk mahkemesinde belgelerin mühürlenmesine dair yapılan bir talebin bu olası cezai soruşturmanın gizliliğini korumayı amaçladığını öne sürüyor.

SEC eski yetkilisi Binance’in yeni bir dava ile karşı karşıya kalabileceğini söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Binance‘e karşı açılan hukuk davasında, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafı, belgelerin mühürlenerek sunulmasına izin verilmesini talep ediyor. SEC’in bu talebi, Binance, Binance.US ve CEO Changpeng Zhao aleyhine açılan davanın bir parçası olarak yapıldı. Mühürlenmiş belge talebi, SEC’in hassas bilgiler içeren bir başvuru yapmayı planlayabileceği şeklinde yorumlandı.

SEC eski yetkilisi John Reed Stark’a göre, mühürlü belgelerin talebi, ABD Adalet Bakanlığı’nın devam eden bir suç soruşturmasına işaret edebilir. Binance’in kara para aklama iddiaları ve Rus varlıklarıyla ilgili potansiyel yaptırım ihlalleri nedeniyle araştırıldığına dair haberler bulunuyor.

SEC Bitcoin ETF Cuma

Stark, “Gizli bir ABD SEC dosyası muhtemelen Binance’e yönelik ABD Adalet Bakanlığı’nın devam eden bir soruşturmasıyla ilgilidir ve doğrudan veya dolaylı olarak, Binance ile ilgili gelecekteki bir ABD Adalet Bakanlığı iddianamesinin veya zaten mühürlenmiş bir iddianamenin içeriğini açığa çıkarabilir.” dedi. Stark ayrıca, Binance’in olası suçlayıcı delillerin veya ciddi suç iddialarının kamuoyuna açıklanmasından kaçınmak amacıyla muhtemelen SEC’in mühürleme önergesine karşı çıkmayacağını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x