Eski SEC Başkanı Fiyat Manipülasyonu Yapan Fenomenleri Takibe Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Eski SEC Başkanı Fiyat Manipülasyonu Yapan Fenomenleri Takibe Aldı

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, dolandırıcılık projelerini teşvik eden kripto fenomenlerini uyardı.

SEC FTX Yatirimcilarini Arastiriyor

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, dolandırıcılık projelerini teşvik eden kripto fenomenlerini uyardı. 

John Reed Stark, dolandırıcılık projelerini teşvik eden ve sosyal medya aracılığıyla belirli varlıkların fiyatlarını manipüle ettiği tespit edilen kripto fenomenleri takibe aldı. Stark, Twitter’dan yaptığı paylaşımla kripto fenomenleri kovuşturmaya hazır olmaları konusunda uyardı. Eski başkan yaptığı paylaşımda, çok sayıda kripto projesini destekleyen ve boğa koşusu sırasında piyasa fiyatlarını manipüle etmelerine yardımcı olan kripto fenomenlerine seslendi. 

Stark, Francis Sabo’yu Örnek Gösterdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Stark, borsada işlem gören menkul kıymetlerin, hisse senetlerinin ya da kripto menkul kıymetlerinin fiyatı için her türlü fiyat manipülasyonunda aynı dolandırıcılık karşıtı kuralların geçerli olduğunu belirtti. 

SEC’nin eski yetkilisi, pek çok sosyal medya fenomeninin kurbanlarını küstahça ve kibiri bir şekilde dolandırdığına dikkat çekti. Stark, menkul kıymet dolandırıcılığının doğasının, failin genellikle kimliğinin arkasına saklanmaya çalıştığı diğer dolandırıcılık türlerinin aksine, tespit edilmesini ve kovuşturulmasını kolaylaştırdığını belirtti. 

Eski başkan, 100 milyon dolarlık menkul kıymet dolandırıcılığı davasında suçlanan ve borsada işlem gören hisse senetlerini manipüle etmek için sosyal medya platformlarını kullanan Francis Sabo’yu örnek gösterdi. 

Sabo’nun yanı sıra, menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği tespit edilen çok sayıda kripto fenomeni bulunuyor. En ünlü vaka, bir dolandırıcılık projesini tanıttığı için 1,26 milyon dolar para cezasına çarptırılan Kim Kardashian’dır. 

Yasayla karşı karşıya kalan bir diğer önemli fenomen, şüpheli projeleri teşvik ettiği için çok sayıda kamu tepkisiyle karşılaşan Bitboy Crypto olmuştu. Ünlü Youtuber, kayıtsız menkul kıymetleri teşvik ettiği için 1 milyar dolarlık bir dava ile karşı karşıya kalmıştı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x