Yükleniyor...

SEC’ten Floyd Mayweather ve DJ Khaled’e Para Cezası!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), boksun efsane ismi Floyd Mayweather ve DJ Khaled'i insanları yasadışı ICO'lara yatırım yapmaya teşvik etmekten dolayı suçlu buldu.

SEC Floyd Mayweather ve DJ Khaled

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), boksun efsane ismi Floyd Mayweather ve DJ Khaled’i insanları yasadışı ICO’lara yatırım yapmaya teşvik etmekten dolayı suçlu buldu.

Her iki ünlü isimde, sosyal medya hesapları üzerinden kripto paralarla ilgili reklam yaparken çoğu zaman yasadışı ICO’ları teşvik eden reklamlar yaptılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’in suçlamasını resmi olarak kabul etmiş ya da etmemiş olmalarına rağmen her iki ünlü isimde komisyona para cezası ödemeyi kabul etti. Mayweather 300 bin dolar, Khaled ise 50 bin dolar para cezası ödeyecek. Ayrıca Mayweather ve Khaled, sırasıyla üç yıl ve iki yıl boyunca herhangi bir menkul kıymetlerin reklamını yapamayacak.

SEC’in Yürütme Bölümü Direktörü Steven Peikin, “Yatırımcılar, sosyal medya platformlarında paylaşılan yatırım tavsiyelerine şüphe ile yaklaşmalı ve ünlülerden geliyor diyerek bu tavsiyeleri direkt dikkate almamalılar. Sosyal medyadan tavsiyede bulunanlar genellikle yatırım uzmanları değil, yeni menkul kıymetlerin ücretli destekçilerdir.” yorumunda bulundu.

Mayweather ve Khaled, SEC’in yasadışı menkul kıymetler olarak gördüğü ve kurucularının SEC’i dolandırmakla suçlandığı Centra Tech ICO’nun reklamını yapmak, insanları yasadışı yatırıma teşvik etmek suçlamalarıyla karşı karşıya.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x