Yükleniyor...

SEC, Fonların Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri Konusunda Uyardı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin piyasasının sergilediği oynaklığın bir borsa yatırım fonunu (ETF) desteklemesine henüz hazır olmadığı anlamına gelebileceğini ima etti.

sec fonlarin bitcoin vadeli islem sozlesmeleri konusunda uyardi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin piyasasının sergilediği oynaklığın bir borsa yatırım fonunu (ETF) desteklemesine henüz hazır olmadığı anlamına gelebileceğini ima etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Salı günü Yatırım Yönetimi Bölümü tarafından yayımlanan bir personel açıklamasında Bitcoin, “oldukça spekülatif” bir varlık olarak ele alındı. Açıklama, Bitcoin vadelilerinde işlem yapan yatırımcıları farkında olduklarından daha fazla risk almış olabilecekleri konusunda uyardı.

Uyarı, Morgan Stanley ve BlackRock’tan gelen yüksek profilli fonlar, nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri ve Grayscale’in Bitcoin Trust gibi bitişik ürünler aracılığıyla Bitcoin’e çeşitlendirme sağlamasının ardından geldi. Bu hamleler, son 12 aydaki kurumsal benimseme trendinde önemli adımları temsil ediyor.

Açıklama ayrıca kripto para savunucularının yıllardır görmeyi umduğu bitcoin ETF’leri hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Kurum, Bitcoin vadeli işlemlerinin ETF’leri barındırıp barındırmayacağının değerlendirileceğini aktardı.

Bitwise Varlık Yönetimi Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, geçtiğimiz aylarda güçlü bir Bitcoin vadeli işlemler piyasasının ETF başlatmanın anahtarı olduğunu söylemişti. Taraftarlar, görevi yeni onaylanan SEC Başkanı Gary Gensler’in bir ETF’nin onayını denetlemesini bekliyordu.

Perşembe günü, Bloomberg ETF uzmanı Eric Balchunas, bir ETF olasılığının “henüz ölmediğini, ancak başına kötü bir darbe aldığını” söyledi.

SEC çalışanları, Gensler’in kripto para alanı için en önemli önceliklerinden biri olan yatırımcı korumasını sağlamaya yönelik yatırım fonlarının Bitcoin pozisyonlarını “yakından izleyecek”.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x