Yükleniyor...

SEC, FTX Yatırımcılarını Araştırıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), FTX'in çöküşünden kaynaklanan sorunlar genişledikçe FTX yatırımcılarının durum tespiti hakkında ayrıntılar arıyor.

SEC FTX Yatirimcilarini Arastiriyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), FTX’in çöküşünden kaynaklanan sorunlar genişledikçe FTX yatırımcılarının durum tespiti hakkında ayrıntılar arıyor.

SEC, Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu, FTX’in Kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried aleyhine dolandırıcılık suçlamasında bulundu. SBF, salı günü çıktığı mahkemede dolandırıcılık ve kara para aklama da dahil olmak üzere yapılan suçlamaları reddetti. ABD’li yetkililer dört koldan FTX davasına sarılmış durumda.

SEC, FTX Yatırımcılarının Durum Tespitini İnceliyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), FTX krizinin etkileri yayılırken yatırımcıların hakkında bilgi araştırması yapıyor.

Reuters’te yer alan haberde, SEC’in finans şirketlerine, varsa hangi özen politikaları ve prosedürleri uyguladıklarını ve FTX’e yatırım yapmayı seçerken bunları takip edip etmediklerini sorduğu belirtildi.

ftx 1

SEC, Bahamalar merkezli kripto borsasının Mayıs 2019’dan bu yana 90 ABD merkezli yatırımcı da dahil olmak üzere öz sermaye yatırımcılarından 1,8 milyar dolardan fazla para topladığını iddia etti.

Reuters firmaların soruşturmanın hedefi olup olmadığını tespit edemedi. Ancak kaynaklar, SEC soruşturmalarının FTX’e yatırım yapan risk sermayesi şirketleri ve yatırım fonlarının, masum kabul edilseler bile düzenleyici incelemeyle karşı karşıya kalabileceklerini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x