Yükleniyor...

SEC, Grayscale’in GBTC ETF Başvurusu Hakkında Yorum Talebinde Bulundu

SEC, NYSE Arca tarafından sunulan Grayscale'in Grayscale Bitcoin Fund'ını (GBTC) spot Bitcoin ETF’ine dönüştürme başvurusu hakkında yorum talep etti.

sec grayscalein gbtc etf basvurusu hakkinda yorum talebinde bulundu

SEC, NYSE Arca tarafından sunulan Grayscale’in Grayscale Bitcoin Fund’ını (GBTC) spot Bitcoin ETF’ine dönüştürme başvurusu hakkında yorum talep etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’in Bitcoin fonunu spot Bitcoin ETF’ine çevirme başvurusu hakkında 2 Kasım’da yorum talep eden bir bildiri yayımladı. Bu SEC’nin, başvuruyu daha yakından incelediği anlamına geliyor. SEC, 24 Aralık gibi erken bir tarihte karar verebilir. 

SEC bu yaklaşımı en son VanEck başvurusunda göstermişti. SEC, VanEck’ten Haziran ayında yorum talep eden bir bildirim talebinde bulunmuştu. Kurumun VanEck konusunda kararını ise en geç 14 Kasım’a kadar vermesi gerekiyor. 

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale, geçtiğimiz Şubat ayında GBTC’yi bir ETF’e dönüştürme planları olduğunu açıklamıştı. Bununla birlikte şirket, diğer tüm ürünlerini de zamanla dönüştürmeyi planlıyor. Şirket bu konudaki çalışmalarını hızlandırmak için ETF alanında köklü bir geçmişe sahip David LaValle’i Küresel ETF Başkanı olarak atamıştı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x