Yükleniyor...

SEC, John McAfee Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Pazartesi günü, popüler antivirüs bilgisayar yazılımının yaratıcısı John McAfee'ye, Twitter'da maddi olarak yanlış ve yanıltıcı yedi ilk kripto para teklifini (ICO) yatırımcılara önermekten ötürü dava açtı.

mcafee ico sec suc duyurusu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Pazartesi günü, popüler antivirüs bilgisayar yazılımının yaratıcısı John McAfee’ye, Twitter’da maddi olarak yanlış ve yanıltıcı yedi ilk kripto para teklifini (ICO) yatırımcılara önermekten ötürü dava açtı.

Reuters’ın haberine göre SEC, kripto para dünyasının sansasyonel isimlerinden birisi olan McAfee’den şikayetçi oldu. Kurum, McAfee’nin sosyal medya üzerinden takipçilerine en az yedi ICO projesini önererek 23 milyon dolardan daha fazla para kazandığını ileri sürdü.

McAfee ICO’ları Pompalıyordu

Suçlamalar, McAfee’nin “taraflar tarafından ICO’ları tanıtması için kendisine ödeme yapıldığını açıklamadığını” belirtiyor. 2017’de ve 2018’in başlarında binlerce ICO (İlk Para Teklifi) piyasaya sürüldü. John McAfee, kripto para birimlerini sadece bir tweet ile pompalamakla ün salmıştı.

McAfee, birkaç ICO önerdiğinde, yanlış bir şekilde bir yatırımcı ve/veya teknik danışman olduğunu iddia ederek, bu şirketleri incelediğini, teknik uzmanlığından faydalandığını ifade ediyordu. Gerçekte, McAfee’nin tweet’lerine tarafsız yatırım tavsiyesi olarak gizlenmiş promosyonlar ödeniyordu.

Şikayet 55 sayfa uzunluğunda ve tamamı buradan okunabilir. Ayrıca, McAfee’nin daha fazla kar elde etmek için ölçeklendirmeyi kullandığından da bahsediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner