Yükleniyor...
Sponsored

SEC, Kayıtsız Menkul Kıymet Teklifi Sebebiyle Bir Dava Daha Açtı

SEC, kayıtsız menkul kıymet teklifi gerekçesiyle Chicago Crypto Capital'e dava açtı.

SEC 1

SEC, kayıtsız menkul kıymet teklifi gerekçesiyle Chicago Crypto Capital’e dava açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıtsız menkul kıymet teklifi verdiği gerekçesiyle bir başka şirketi daha hedef aldı.

SEC, Kripto Şirketlerine Baskı Yapmayı Sürdürüyor

SEC, Chicago Crypto Capital’in BXY token’ları için 1,5 milyon dolarlık ICO’yu (ilk coin arzı) geçersiz kılmak için harekete geçti. Düzenleyici, tüm yatırımcı fonlarının iade edilmesini talep etti.

Düzenleyicinin iddiasına göre Chicago Crypto Capital, kendisini merkeziyetsiz finansın yeni dünyasını keşfetmek için yaratılmış bir danışmanlık firması olarak tanımlıyor. Ancak firma BXY token’ları için bir komisyoncu gibi çalıştı.

Eylül 2019’da piyasaya sürülen BXY, 0,02 dolar ile ATH yaptıktan sonra şu anda bir doların binde birinden daha az bir değere sahip durumda.

Düzenleyici, 2017-2018 yıllarında patlayan ICO’ları takip etmeyi sürdürüyor. Gary Gensler, token ihraççılarının düzenleyiciye kayıt olması gerektiğini her fırsatta vurguluyor.

Gensler bugün yaptığı açıklamada da var olan kripto paraların bir çoğunun kayıtsız menkul kıymet olduğunu dile getirdi. Bitcoin’in ise bir emtia olduğunu vurgulayan Gensler, Ethereum hakkında kesin bir yorumda bulunmamayı sürdürdü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x