Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri SEC Komisyon Üyesi: Kripto Paralarda Netlik Lazım

SEC Komisyon Üyesi: Kripto Paralarda Netlik Lazım

ABONE OL:google-news

ABD Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) komisyon üyesi Hester Pierce, kripto paralar için açık regülasyonların gerekliliğine işaret etti.

Uzun zamandır kripto paraları destekleyen Pierce, açık bir şekilde belirtilmiş regülasyonlara ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

“Kurumsal oyuncuların katılımı, regülasyonları açık bir şekilde hayata geçirmemiz için baskı oluşturuyor.

Yeni yönetimin taze bakışı ve regülasyonların açıklanması konusundaki açıklamalarla beraber birçok aktör yeni bir bakış açısına sahip.”

Forkast News’a verdiği röportajda Pierce, SEC’in rolünün kripto paraları denetlemesinin şu anki regülasyonlarla zor olduğunu söyledi.

“Bizler, menkul kıymetin tanımında çok geniş davranıyoruz. Bu yüzden birçok kişi kripto paraların nasıl menkul kıymet olarak tanınacağından emin değil. Ve çoğu problem buradan çıkıyor.”

Komisyon üyesi, 2021 yılında dairenin, halkın güvenliğin sınırlarını daha iyi çözmesine yardımcı olmak için diğer düzenleyici kurumlarla daha fazla çalışabileceğini umuyor:

“OCC’nin hem 2020’de hem de 2021’de netlik sağlamak için bazı adımlar atması anlamında bir miktar ilerleme kaydettik ve ayrıca Wyoming gibi yerlerde netliklerin ortaya çıktığını gördük. SEC’in daha fazla netlik sağlamak için birkaç adım daha atacağını umuyorum.

Ancak, potansiyel olarak yasama organının ve kendi alanındaki belirli soruları ele almak için ayrı ayrı çalışan ve daha sonra gerçekleşen bazı kurumlar arası çalışmaların bir kombinasyonu olması gerektiğini düşünüyorum. bence daha fazla kurumlar arası koordinasyon yapabiliriz. “

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar