SEC Komisyon Üyesine Göre Bekleyen Bitcoin ETF’lerinden Biri Onaylanacak • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC Komisyon Üyesine Göre Bekleyen Bitcoin ETF’lerinden Biri Onaylanacak

Twitter'da Congressional Quarterly tarafından sızdırılan bir röportajda, SEC komisyon üyesi Robert J.

SEC Bitcoin ETF

Twitter’da Congressional Quarterly tarafından sızdırılan bir röportajda, SEC komisyon üyesi Robert J. Jackson Jr.’ın bu yıl bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunun (ETF) büyük olasılıkla Amerika Birleşik Devletleri menkul kıymetler düzenleyicisinden onay alacağını söylemesi gündeme bomba gibi düştü. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) tek demokrat komisyon üyesi olan Jackson, SEC’in geçen yılki Bitcoin ETF başvuruları reddetmesine rağmen uygulamanın bu yıl değişeceğini öne sürüyor.

Standartları Karşılayan Bitcoin ETF Başvurusu Onaylanacak

Sızdırılan röportaj kaydında Jackson, en nihayetinde bir ETF başvurusunun koydukları standartları yerine giteceğini umduğunu dile getiriyor. 2018’de birçok Bitcoin ETF başvurusu SEC tarafından değerlendirilmiş, ancak birçoğu reddedilmişti. Birkaç tane başvuru ise şu anda değerlendirilmek üzere bekletiliyor. Özellikle en umut vadeden Bitcoin ETF başvurusunun sahibi VanEck, SEC ile güçlü bir diyalog içerisine girdi ve SEC’in birçok endişesini giderecek önemli adımlar attı. Geçtiğimiz ay ABD hükümetinin kapatılması VanEck’in Bitcoin ETF başvurusunu geri çekmek zorunda kalmasına neden oldu. Başvurunun geri çekilmesinden kısa bir süre sonra ETF’de bazı kural değişiklikleri yapıldı ve SEC’e yeniden başvuruldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Jackson, röportaj sırasında Tyler ve Cameron Winklevoss’un Mart 2017’de yaptığı Bitcoin ETF başvurusuna da değiniyor. SEC, ikizlerin ETF başvurusunu o yıl Mart ayında reddettiğinde Bitcoin piyasaları önemli ölçüde dalgalanmıştı. Jackson’a göre, kripto para piyasası her zaman manipülasyona açık ve piyasadaki likidite sorunları çok ciddi boyutlarda. Daha önce bir başka SEC komisyon üyesi Hester M. Peirce, 2018 Temmuz ayında Winklevoss kardeşlerin ikinci kez Bitcoin ETF başvurularının reddedilmesi konusunda SEC’in kararının temelde hatalı olduğunu öne sürmüştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x