Yükleniyor...

SEC, Kripto Baskısını Artırıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kripto yaptırımları, 2022 yılında yüzde 50 artış gösterdi.

SEC Kripto Baskisini Artiriyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto yaptırımları, 2022 yılında yüzde 50 artış gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Danışmanlık firması Cornerstone Research‘ün raporlarında, SEC’in geçen yıl kripto ile ilgili açtığı 30 yaptırım davası rekorunun, 29 dava açtığı 2020’den sonra ikinci sırada yer aldığı belirtildi. Firma, en sık karşılaşılan iddiaların dolandırıcılık ve kayıtsız menkul kıymetler olduğunu tespit etti. Bu 30 yaptırım eyleminin yüzde 70’inde dolandırıcılık, yüzde 73’ünde kayıtsız menkul kıymet teklifi ve yüzde 50’sinde her iki iddia da yer aldı.

SEC, 2022 Yılında Kripto Yaptırımlarını Yüzde 50 Artırdı

Danışmanlık firması Cornerstone Research’ün yeni bir raporuna göre SEC, geçen yıl, 2021’e göre yüzde 50 artışla rekor sayıda kripto ile ilgili yaptırım kararı aldı.

Geçen yıl açılan en büyük davalar arasında; eski bir Coinbase çalışanı, kardeşi ve arkadaşına karşı içeriden bilgi sızdırma planı yürüttükleri iddiasıyla yapılan suçlamalar ve Aralık ayında FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried‘e karşı yatırımcıları dolandırdığı iddiasıyla açılan davalar yer alıyor.

LBRY SEC ile Cozume Ulasamiyor

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunun menkul kıymet olduğunu söyledi. Milletvekilleri geçen yıl kriptoyu düzenlemek için mevzuat çıkardı ve bazı tasarılar Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) en büyük dijital varlıklar üzerinde yargı yetkisi verdi.

Cornerstone Research’ün Müdürü ve raporun yazarı Simona Mola, “Görünüşe göre kripto varlıklar Gensler yönetimi altında bir öncelik olmaya devam edecek” dedi. Mola ayrıca, yaptırım eylemlerindeki yüzde 50’lik artışa ve ajansın Kripto Varlıkları ve Siber Birimi’ni genişletmesine atıfta bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x