Yükleniyor...

SEC, Dijital Varlık Tanımından Kaçındı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), oluşturduğu hedge fon kuralından dijital varlık tanımını çıkardı.

sec kripto

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), oluşturduğu hedge fon kuralından dijital varlık tanımını çıkardı.

Kripto sektörü, düzenleyici baskılarla ve oluşturulmaya çalışılan kurallar ile mücadele ediyor. Özellikle ABD’li düzenleyiciler, son dönemlerde kripto borsaları üzerinde yoğun bir baskı kurmuştu. Coinbase son dönemin gündemden düşmeyen konusu oldu.

Tüm bu süreçlerden sonra SEC‘ten ufak çaplı bir geri adım geldi. SEC, en sonki hedge fon kuralından dijital varlık tanımını çıkardı.

SEC, Dijital Varlık Konusunda Dikkatli

Geçtiğimiz hafta ABD Temsilciler Komitesi’nde adeta sorguya çekilen SEC Başkanı Gary Gensler, kripto hakkında yaptığı açıklamalar ile gündeme düşmüştü. Gensler’in, menkul kıymet ve kripto konusundaki sorulara çekimser yanıt vermesi kripto sektörünü cesaretlendirmişti.

SEC’ten yeni bir hamle geldi. ABD’li düzenleyici, dijital varlığı tanımlamak üzere olduğu kurallarında geri adım attı. SEC, oluşturulan kuralın son versiyonundan dijital varlık tanımını çıkardı.

Bu konu özelinde oluşturulan notta, “Komisyon ve personel bu terimi değerlendirmeye devam ediyor ve şu anda bu kuralın bir parçası olarak dijital varlıkları benimsemiyor.” denildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x