Yükleniyor...

SEC, Kripto Paralara Öncelik Vereceğini Açıkladı!

SEC yapmış olduğu açıklama ile bu yıl kripto para birimlerine öncelik vereceğini açıkladı

sec2

SEC yapmış olduğu açıklama ile bu yıl kripto para birimlerine öncelik vereceğini açıkladı. Duyuru SEC’in Twitter hesabından yayınlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun inceleme departmanı 2021 yılı için neleri araştıracağını duyurdu. SEC araştırma konularını farklı başlıklar altında topladı. Bu başlıklardan birisi de “finansal teknoloji (fintech) ve inovasyon, dijital varlıklar” oldu. SEC burada kripto para birimlerini dijital varlık olarak sınıflandırdı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Diğer alanların yanı sıra, incelemeler, tescil ettirenlerin beyanlarıyla tutarlı bir şekilde çalışıp çalışmadıklarını, firmaların müşteri siparişlerini talimatlarına uygun olarak işleyip işlemediğini ve mobil uygulamalarda yapılan ticaret önerilerine uygunluğu gözden geçirmeye odaklanacaktır. Dijital varlıklarla ilgilenen piyasa katılımcılarının incelemeleri aşağıdakileri değerlendirmeye devam edecektir: yatırımların yatırımcıların yararına olup olmadığı; portföy yönetimi ve ticaret uygulamaları; müşteri fonlarının ve varlıklarının güvenliği; fiyatlandırma ve değerleme; uyum programlarının ve kontrollerinin etkinliği; ve temsilcilerin dışarıdaki iş faaliyetlerinin denetimi.”

Ayrıntılar Geliyor…


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x