Yükleniyor...

SEC, Kripto Piyasasına Ağırlığını Koydu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto şirketlerini uyardıklarını belirtti.

SEC Kripto Piyasasina Agirligini Koydu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto şirketlerini uyardıklarını belirtti.

Kripto para piyasasındaki yoğun gündem, SEC tarafından inceleniyor. Borsa şirketi FTX‘in çökmesiyle birlikte başlayan ve Alameda‘nın satışlarıyla şiddetlenen düşüşler küresel çapta tepki çekti. Bitcoin, Solana ve FTT ciddi bir düşüş yaşarken, tüm piyasayı da peşinden aşağı yönlü sürükledi. Yaşanan olaylara seyirci kalmayan SEC, son yapılan açıklamalar ile birlikte ağırlığını koymuş oldu.

SEC Başkanı: Kripto Şirketlerini Uyardık

SEC Başkanı Gary Gensler, CNBC‘ye verdiği röportajda kripto paralara değindi. Gensler, son olayların yatırımcıların ciddi bir şekilde zarar görmesini sağladığını belirtti.

Gensler, birkaç kripto oyuncusunun hamlelerinin yatırımcılara zarar verdiğini de sözlerine ekledi. FTX ve Binance arasında yaşanan olayların, tüm ekosistemi etkilediğine dikkat çekti. Ayrıca Gensler, yaşanan olayların ardından kripto şirketlerini uyardıklarını belirtti.

Gensler, kripto yatırımcıları için korumaya ihtiyaç olduğunu aktardı. Bunun için, kripto şirketlerini SEC ile ortak çalışmaya davet etti. SEC tarafından yürütülen incelemelerin sonucunda, ne gibi bir çalışmalar yapılacağı henüz belirtilmedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner