SEC, Kripto Şirketini Manipülasyon İddiasıyla Suçladı • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Kripto Şirketini Manipülasyon İddiasıyla Suçladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Hydrogen Technology Corp ve eski CEO'sunu piyasayı manipüle ettikleri iddiasıyla suçladı.

SEC Kripto Sirketini Manipulasyon Iddiasiyla Sucladi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Hydrogen Technology Corp ve eski CEO’sunu piyasayı manipüle ettikleri iddiasıyla suçladı.

SEC, kripto ekosisteminin düzenlenmesi ve yargı yetkisi nedeniyle sık sık gündeme geliyor. Önemli bir gücü elinde bulunduran SEC, menkul kıymetler olduğunu iddia ettiği kayıtlı olmayan kripto token’larının satışına karşı güçlü bir duruş sergiliyor. Hedefindeki isim bu kez finansal teknoloji ve Web3 şirketi oldu.

SEC’ten Kripto Şirketine Piyasayı Yanıltma Suçlaması

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, Hydrogen Technology, eski CEO’su Michael Ross Kane ve kendi kendini piyasa yapıcı bir firma olarak tanımlayan Moonwalkers Trading Limited’in CEO’su Tyler Ostern‘e, kayıt dışı işlemleri gerçekleştirmedeki rolleri nedeniyle suçlamada bulunduğunu duyurdu.

SEC, suçlanan tarafların kayıt dışı kripto varlık menkul kıymetlerinin satışına karıştığını iddia ediyor. SEC, Hydrogen’in yerel token’ı Hydro‘nun çeşitli yöntemlerle halka açık olarak dağıtılarak, ticaret hacmini ve fiyatlarını manipüle etmesiyle 2 milyon dolardan fazla kazandığını belirtiyor.

Hydrogen’in eski CEO’su Michael Ross Kane’i de suçlayan SEC, Moonwalkers’ın CEO’su Tyler Ostern’i de planın suç ortağı olarak listeledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x