Yükleniyor...

SEC, Kripto ve Blockchain Forumuna Ev Sahipliği Yapacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto ve Blockchain'e yönelik halka açık bir forum düzenleyeceğini açıkladı.

SEC Kripto ve Blockchain Forumu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto ve Blockchain’e yönelik halka açık bir forum düzenleyeceğini açıkladı. İkincisi düzenlenecek olan forum 31 Mayıs’ta Washington DC’deki SEC Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Forum, SEC’in İnovasyon ve Finansal Teknoloji Stratejik Merkezi (FinHub) ile birlikte düzenleniyor.

Kripto paraların düzenlemeleri açısından bugüne kadar dünyanın en büyük ve en etkili mali düzenleyicisi olan SEC, şimdiye kadar kripto paralara karşı temkinli bir yaklaşım gösterdi.

Mali düzenleyici kurumdan yapılan basın açıklamasına göre, Mayıs sonunda gerçekleşen etkinlikte dijital para uzmanları ve akademisyenler yer alacak. Amaç, endüstrinin çeşitli katılımcıları arasında daha fazla iletişimi teşvik etmek.

Forumda ICO’lar, kripto varlık platformları (borsalar gibi) ve genellikle Blockchain teknolojisi ele alınacak. Forumun odak noktası ise bu çeşitli teknolojilerin yatırımcıyı gelecekte nasıl etkileyeceği olacak.

Belirtildiği gibi, SEC forumu halka açık olacak. Komisyon ayrıca forumu resmi web sitesi üzerinden canlı olarak yayınlayacak. Kripto ve Blockchain alanını temsil etmek için seçilen panelistler gibi forumla ilgili daha fazla bilgiler önümüzdeki günlerde açıklanacak.

SEC’in ikinci kez düzenleyeceği forumun tarihininin açıklanması, komisyonun gelecek düzenlemelerin yönünü etkileyecek olan bir kripto turunun yapılacağının açıklamasından hemen sonra geldi. Bu turun amacı, yatırımcılar, influencer’lar ve diğer kripto piyasasının katılımcıları ile tanışmak. Bunun sürekli büyüyen bir sektörün nasıl denetleneceği konusunda SEC’e önemli ipuçları sağlayacağı üzerinde duruluyor.

SEC, dijital varlık alanının düzenlenmesiyle ilgili olarak henüz gerçek anlamda bir açıklama yapmamasına rağmen son zamanlarda sektörü anlamak için büyük bir çaba sarf ediyor. Düzenleyiciler, bu yıkıcı teknolojilerdeki potansiyeli açıkça görüyorlar ve giderek genişleyen bu alana sert bir şekilde giriş yapmak istemiyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x