Yükleniyor...

SEC, LBRY’ye Verilen Cezayı Revize Etti

SEC, merkeziyetsiz içerik platformu LBRY’ye karşı verilen 22 milyon dolarlık cezayı revize ederek 111 bin dolara düşürdü.

sec kripto

SEC, merkeziyetsiz içerik platformu LBRY’ye karşı verilen 22 milyon dolarlık cezayı revize ederek 111 bin dolara düşürdü. 

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), iflas eden şirketin 22 milyon dolarlık cezayı ödeyemeyeceğini kabul etti. New Hampshire Bölge Mahkemesi’nde 12 Mayıs’ta yapılan bir başvuruda SEC, LBRY’ye karşı açtığı davanın çözüm talebinde bir değişiklik istedi. 

SEC: LBC Satışı Durdurulmalı

SEC, LBRY’nin LBRY Credits (LBC) token’ın satışından kazandığını iddia ettiği 22 milyon doları talep etmek yerine, LBRY’nin fon eksikliği ve iflas etmek üzere olan durumunu gerekçe göstererek cezanın 111 bin 614 dolara düşürülmesini talep etti. 

Bunun yanı sıra düzenleyici, LBRY’nin gelecekte kripto varlık menkul kıymetlerinin kayıtsız satışını durdurmasını da istiyor. SEC, mahkemeye sunduğu raporda: “Komisyon, LBRY’nin feshedildiğine, faaliyetlerini durdurduğuna ve daha büyük bir para cezası ödeyecek fonu olmadığına dair beyanlarını kabul etmekte ve bunun ödeme kabiliyetini etkileyen bir faktör olduğunu kabul bilmektedir” ifadelerini kullandı. 

ABD’li düzenleyici ilk olarak Mart 2021’de LBRY’ye karşı bir hukuk davası açmış ve firmanın LBC satışlarının kayıtsız menkul kıymet olduğunu iddia etmişti. Davada, LBRY’nin 22 milyon dolar tazminat ödemesine ve LBC satışlarını durdurmasına hükmedildi. 

SEC, Kasım 2022’de davayı kazanırkeni önceki yargıç da LBC’nin bir menkul kıymet olduğuna karar verdi. Aralık ayında yapılan bir başvuruda LBRY, SEC’nin 22 milyon dolarlık talebinin büyük ölçüde abartılı olduğunu ve ücretin makul olmadığını iddia etti. 

LBRY, SEC’nin meblağa ilişkin hesaplamasının kaba ve kayıtlar tarafından desteklenmediğini söyledi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner