Yükleniyor...

SEC, Mango Markets İstismarcısını Suçluyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Avraham Eisenberg'i Mango Markets manipülasyonundan 116 milyon dolar çaldığı gerekçesiyle suçluyor.

SEC Mango Markets Istismarcisini Sucluyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Avraham Eisenberg’i Mango Markets manipülasyonundan 116 milyon dolar çaldığı gerekçesiyle suçluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mango Markets platformunda yaşanan sorunlar ve kaybolan milyonlarca doların hukuksal süreçleri devam ediyor. ABD’nin düzenleyicileri olan SEC ve CFTC, Mango Market istismarının arkasında olduğu iddia edilen Avraham Eisenberg’e karşı paralel bir suçlamada bulundu.

SEC, Mango Markets İstismarcısının 116 Milyon Dolar Çaldığını Belirtti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Avraham Eisenberg’in Mango Markets ekosistemine ait MNGO token’ı ile manipülasyon yaptığını belirtti. SEC‘e göre Eisenberg, MNGO token’ını istismar ederek 116 milyon dolar çaldı.

Yapılan suçlamaya göre, Eisenberg‘in token fiyatını USDC‘ye göre yapay bir şekilde yükselttiği ve bununla teminat aldığı ortaya atıldı. Bir dizi MNGO alan Eisenberg, bunları teminat göstererek borç USDC çekimi yaptı.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan SEC‘in Kripto Varlıkları ve Siber Birimi Başkanı David Hirsch, şunları söyledi;

“Eisenberg, bir kripto varlık menkul kıymeti olarak satın ticareti yapılan MNGO token’ın fiyatını yapay olarak şişirmek için manipülatif ve aldatıcı bir plan yaptı. Böylece Mango Markets’ten neredeyse tüm mevcut varlıkları ödünç aldı ve ardından geri çekti. Bu da menkul kıymet fiyatı manipülasyon öncesi seviyesine döndüğünde platformu ekside bıraktı.”

SEC, FBI ve CFTC‘nin yardımlarıyla Eisenberg’i yasaları ihmal ettiği gerekçesiyle suçladı. Mali düzenleyiciye göre, birçok cezai yaptırım talep edilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x