Yükleniyor...

SEC, Phoenix’in Bitcoin ETF’siyle İlgili Kararını Açıkladı

ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC), Wilshire Phoenix'in Bitcoin ETF teklifine ilişkin kararını Şubat ayına erteledi.

sec bitcoin etf

ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC), Wilshire Phoenix’in Bitcoin ETF teklifine ilişkin kararını Şubat ayına erteledi. SEC teklifi değerlendirmeye devam edecek.

Henüz Onaylanan Bitcoin ETF Bulunmuyor

ABD SEC, Wilshire Phoenix tarafından önerilen Bitcoin ETF hakkındaki kararını açıklamak için 26 Şubat’ı bir sonraki tarih olarak belirledi. Borsa komisyonu şimdiye kadar herhangi bir Bitcoin ETF’yi onaylamadı. SEC, son iki yılda iki düzineden fazla Bitcoin ETF’yi reddetti.

SEC Potansiyel Piyasa Manipülasyonu İle İlgileniyor.

Resmi belgeye göre SEC, ilk olarak önümüzdeki yılın başlarında Wilshire Phoenix tarafından yapılan öneriyi değerlendirmeye devam edecek. SEC, Bitcoin ETF’yi onayı için potansiyel piyasa manipülasyonu ve denetimsizlik riskini defalarca işaret etti. Ancak Wilshire Phoenix, bu sorunların üstesinden gelmenin bir yolunu bulduğunu iddia ediyor.

SEC, Bitwise Bitcoin ETF’sini Gözden Geçiriyor.

Daha önce SEC, piyasa manipülasyonu ve denetim eksiklikleri nedeniyle Bitwise Bitwise Asset Management’in BTC ETF’sini reddetti. Ancak SEC kısa süre önce kararını gözden geçirdiğini açıkladı. SEC’in beş komisyon üyesi Bitwise Asset Management tarafından ortaya konan Bitcoin ETF’sini tekrar gözden geçiriyor. İlginç olan ise, Bitwise’ın SEC’den BTC ETF’yi tekrar incelemesini istememesiydi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner