Yükleniyor...

SEC, Ripple (XRP) Davasında İki Belgeyi Çıkarmayı Kabul Etti

SEC ve Ripple (XRP), 1 Nisan'da gerçekleştirdikleri bir toplantının ardından, Ripple'ın bazı e-posta alışverişlerini kısmen yeniden düzenlemeyi kabul etti.

ripple

SEC ve Ripple (XRP), 1 Nisan’da gerçekleştirdikleri bir toplantının ardından, Ripple’ın bazı e-posta alışverişlerini kısmen yeniden düzenlemeyi kabul etti.

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden mevcut davasında, e-posta yazışmalarını mahkemenin dışında tutmak için yaptığı teklifte ufak bir kazanç elde etti.

Hatırlancağı gibi Ripple aleyhine açılan dava, Ripple’ın devam eden kayıtsız menkul kıymet teklifi ile 1.3 milyar dolarlık gelir elde ettiğini iddia ediliyor.

31 Mart’ta bir New York yargıcı, Ripple’ın dört belgeyi geçici bir süreyle mühürleme talebini kabul etti. Ayrıca Ripple ve SEC’e 2 Nisan’a kadar redaksiyonlar üzerinde anlaşmaya varmalarını emretti.

İlk redaksiyon, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile şirketin kar amacı gitmeyen VC kolu Rippleworks hakkında anonim bir kişi ile gerçekleşen e-posta alışverişidir. İkincisi de XRP’nin genel algısı ile Ripple’ın bunu kontrolünü tartışan anonim taraflar arasındadır.

Ripple’ın avukatı Andrew Ceresney’e göre Ripple, diğer iki belge üzerinde ise bir anlaşma sağlamış değil. SEC, Ripple’ın kurucu ortaklarından Chris Larsen’in kişisel finans bilgilrini içeren veya şirketin stratejisini özel yatırımcılarla paylaşan bir e-posta alışverişin gizlemesini istemiyor. Ripple avukatları ise bu konuya itiraz etmiş durumda.

Mahkeme, XRP’nin değerini şimdilik etkilemiş görünmüyor. Varlığın değeri 2021 yılının başından itibaren %170 oranında artış gösterdi. Şu sıralar XRP’nin değeri, dava öncesindeki değerden daha yüksekte bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner