Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri SEC, Ripple (XRP) Şikayeti Konusunda Değişikliğe Gitti, Süreci Etkiler mi?

SEC, Ripple (XRP) Şikayeti Konusunda Değişikliğe Gitti, Süreci Etkiler mi?

ABONE OL:google-news

Ripple’ın hukuk danışmanı Stuart Alderoty, SEC’in Ripple suçlamaları konusunda değişikliğe gittiğini Twitter üzerinden duyurdu.

Bilindiği üzere 22 Şubat’ta SEC ile Ripple arasındaki dava sürecinin ön duruşması gerçekleştirilecek. Bu duruşmaya birkaç gün kala SEC, suçlamalarda bazı değişikliklere gitti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Alderoty, şunları söyledi:

“Çoğunuzun görmüş olduğu gibi, SEC bugün şikayetinde değişiklik yaptı. Tek bir yasal iddia kaldı: XRP’nin belirli dağıtımları bir yatırım sözleşmesi oluşturdu mu?”

Bilindiği üzere Ripple’ın XRP konusundaki ana argümanı, XRP’nin hisse senedine benzer bir “yatırım sözleşmesi” fonksiyonu olmadığıydı. Konuyla ilgili açıklama yapan kripto para dünyasının tanınan isimlerinden Celil Öztürk, şunları söyledi:

“Davada SEC’in ana argümanının XRP’nin yatırım sözleşmesi niteliği taşıyıp taşımadığına odaklanacağını ifade etmiş.”

Dava Sürecini Etkiler mi?

Peki yapılan bu değişiklik dava sürecini etkiler mi? Ya da taraflardan herhangi birisinin elini güçlendirir mi? Bu konuda kripto para dünyasının tanınan isimlerinden Timothy Peterson, şu ifadeleri kullandı:

“SEC ve Ripple davası değişikliği hakkında birçok yanlış bilgi var. Bu tür değişiklikler yaygındır ve bu davayı maddi olarak ilgilendirmez. İddia edilen ihlallere ve yardım talebine bakıldığında, Aralık ayındaki dosyalama ile bugünkü arasında hiçbir değişiklik görülmüyor.”

Kripto para dünyasıyla ilgilenen hukukçu Jesse Hynes’e göre ise durum daha farklı. Hynes, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu değişikliklerin tek amacı, Brad ve Chris’in ret dilekçesi vermesini engellemeye çalışmaktır. Burada, üç sanık olduğuna dikkat etmek önemlidir: Ripple, Brad ve Chris. Ripple bir cevap verdi. Brad ve Chris hiçbir dosyada bulunmadı. Kendi avukatları ve hukuk ekipleri var.

Brad ve Chris temel olarak SEC’e, ‘bak, bize karşı uygun bir iddia belirtmediniz, bu yüzden talepte bulunacağız’ Bu öneri, eğer kazanırlarsa Chris ve Brad’i davadan düşürür. Ama Ripple hala davada kalmaya devam eder. Hal böyle olunca da SEC değiştirilmiş bir şikayette bulundu. Şimdi Brad ve Chris, önergeyi sunmaları mı gerektiğini yoksa sadece cevap vermeleri mi gerektiğini yeniden değerlendirecek.”

Hynes’e göre Bu değişikliğin XRP‘nin bir menkul kıymet olup olmadığı üzerinde hiçbir etkisi yok.

Fakat bu isimlerin aksine, bazı ciddi değişikliklerin yapıldığını ve SEC’in davayı kazanmak için sert mücadele edeceğini ifade edenler de bulunuyor.

Sizce dava sürecinde neler yaşanacak?

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar