Yükleniyor...

SEC, Ripple’a (XRP) Dava Açacak!

Ripple, SEC tarafından dava edileceğini söyledi.

ripple xrp sec dava

Ripple, SEC tarafından dava edileceğini söyledi. Kripto para sektörünün en önemli şirketlerinden biri olan Ripple, Pazartesi akşamı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) lisanssız menkul kıymetlerin satışı iddiasıyla şirkete karşı bomba gibi bir dava açmaya hazır olduğunu söyledi.

Davada Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen de sanık olarak gösterilecek. SEC sözcüsü Judith Burns, dava hakkında yorum yapma veya dava olacağını teyit etme talebini reddetti. SEC’e göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleri menkul kıymet değil. Fakat, XRP menkul kıymet. Bu nedenle de Ripple usülsüzlükle suçlanıyor.

Ripple’in dava açılmak üzere olduğunu açıklama kararı alışılmadık bir karar. Garlinghouse, gelen Biden yönetiminin, kripto para birimi endüstrisine Trump yönetiminden daha dostça yaklaşabileceğini öngördü ve Ripple’ın önleyici duyurusunun siyasi bir bileşeni olabileceğini öne sürdü. Garlinghouse ayrıca SEC’in tatilden hemen önce dava açma kararını da patlattı ve Ripple’ın davayla mücadele edeceğini söyledi. Garlinghouse, şunları söyledi:

“Şok edici. Bu, tüm kripto para endüstrisine ve Amerikan yeniliğine yönelik bir saldırı.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x