Yükleniyor...

SEC, Trade Coin Club’ı Ponzi Şeması Olmakla Suçladı

SEC, ponzi şeması olduğunu iddia ettiği Trade Coin Club yöneticilerine dava açtı.

sec

SEC, ponzi şeması olduğunu iddia ettiği Trade Coin Club yöneticilerine dava açtı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto sektöründeki çeşitli projeleri hedef almayı sürdürüyor.

SEC, Baskısını Artırıyor

SEC, 2016 yılından 2018’e kadar çeşitli işlemlerin ana hatlarını çiziyor.

Trade Coin Club, sürekli ve yüksek hızlı mikro işlemler gerçekleştiren bir trade botunun çalışmasına dayanarak, yatırımcılara günlük minimum %0,35’lik getiri sözü verdi. Yapılan şikayete göreyse yatırımcıların para çekme işlemleri, yalnızca yatırımcı mevduatlarıyla ödendi.

Trade Coin Cloub kurucusu Douver Torres Braga ve ilk üyeler Joff Paradise, Keleionalani Akana Taylor ve Jonathan Tetreault, düzenleyici tarafından yapılan şikayette ponzi şemasının destekçileri olarak tanımlandı. Düzenleyici, bu isimlerin elde etmiş oldukları haksız kazançları iade etmeye çağırdı.

SEC, kripto para sektörüne karşı hamlelerini her geçen gün artırıyor. Düzenleyici, daha önce de Three Arrows Capital, Bored Ape yaratıcısı Yuga Labs gibi şirketleri hedef aldı.

Düzenleyici, spot Bitcoin ETF tekliflerini de reddetmeyi sürdürüyor. Son olarak WisdomTree tarafından yapılan spot Bitcoin ETF teklifi sonuçsuz kaldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner