Yükleniyor...

SEC, Twitter CEO’suna Spam Hesaplar için Mektup Gönderdi

SEC'in finansal teknoloji departmanı Twitter CEO'su Parag Agrawal'dan spam hesapları belirleme metodunu açıklamasını istedi.

SEC Twitter CEOsuna Spam Hesaplar icin Mektup Gonderdi

SEC’in finansal teknoloji departmanı Twitter CEO’su Parag Agrawal’dan spam hesapları belirleme metodunu açıklamasını istedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın alacaktı ancak daha sonra anlaşma iptal edildi. Sonraki süreçte Musk, iptal sebebinin Twitter’ın bot ve spam hesaplar konusunda yalan söylemesi olduğunu belirtti. Bunun üzerine SEC, Twitter’dan spam ve bot hesapları nasıl tespit ettiklerine dair metodolojiyi açıklamasını istedi.

Twitter’in Spam Hesap Metodolojisi SEC’in Radarında

SEC, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almaktan vazgeçmesi ve satın alma gerekçesinin spam hesaplar olduğunu belirtmesiyle, Twitter CEO’su Parag Agrawal’a bir mektup yönlendirdi. Mektup içeriğinde Twitter’in spam hesapların nasıl takip edildiklerine dair şirketin metodolojisini talep etti.

Bunun üzerine şirket, Çarşamba günü yaptığı dosyaya göre, 22 Haziran tarihli bir açıklamasında bu rakamların hesaplanmasında kullanılan metodolojinin hâlihazıpda yeterince ifşa ettiklerine inandıklarını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x